آژانس دیجیتال مارکتینگ سایبریشو
آژانس دیجیتال مارکتینگ سایبریشو

طراحی سایت گردشگری و توریستی

اینترنت موجب شده تا صنعت گردشگری و توریست بیش از هر زمان دیگری قابل‌دسترس شود. امروزه تحقیق، برنامه‌ریزی و رزرو سفرهای دور و نزدیک، تنها به چند کلیک ساده نیاز دارد. از طرفی طراحی وب سایت گردشگری و مسافرتی بسیار حائز اهمیت شده و باید امکانات و ویژگی‌های کاربردی فراوانی را شامل شود. با ساخت سایت گردشگری می‌توان خدمات متعددی از پروازها، هتل‌ها و رستوران‌ها گرفته تا اجاره ماشین و تجربیات محلی را به‌صورت آنلاین ارائه کرد.

 

ساخت وب سایت های گردشگری و توریستی

یک سایت گردشگری یا توریستی، حکم یک مرکز اطلاعاتی آنلاین را برای مسافران دارد. پس از پایان پاندمی کرونا، حالا مردم بیشتر از هر زمان دیگری به مسافرت روی آورده‌اند. اگر قصد دارید از این فرصت برای کسب درآمد استفاده کنید، طراحی وب سایت گردشگری اولین و مهم‌ترین اقدام شما است. هرچه یک وب‌سایت توریستی جامع‌تر باشد و بتواند اطلاعات و خدمات بیشتری را در اختیار گردشگران قرار دهد، شانس بیشتری برای جذب مخاطبان و درآمدزایی خواهد داشت.

بیشتر افراد اطلاعات و خدمات موردنیاز سفر خود را از طریق اینترنت تهیه می‌کنند. طراحی وب سایت گردشگری به‌منظور ارائه مقالات و فیلم‌های متعدد از جاذبه‌های توریستی مناطق مختلف، قدم مهمی در جذب مخاطبان است. برای طراحی سایت توریستی از شیوه‌های گوناگونی استفاده می‌شود که تمامی آن‌ها زیرمجموعه وردپرس یا برنامه‌نویسی اختصاصی هستند. هزینه ساخت سایت گردشگری بسته به شیوه طراحی و امکانات موجود در آن، متغیر است.

ویژگی های طراحی وب سایت گردشگری

سایت گردشگری می‌تواند شامل امکانات و ویژگی‌های بسیار زیادی باشد. این ویژگی‌ها بر اساس مقصد و بازدیدکنندگان هدف مشخص می‌شوند. بااین‌حال معروف‌ترین وب‌سایت‌های گردشگری و مسافرتی در سراسر جهان، دارای مشخصه‌های یکسانی هستند. طراحی واکنش‌گرا، بسته‌های مشاوره، فروشگاه محصولات محلی و بخش اطلاعات تماس تنها تعدادی از ویژگی‌های هستند که باید در طراحی سایت توریستی دیده شوند. در ادامه با برخی از این ویژگی‌ها آشنا شوید.

طراحی سازگار با موبایل: در سال 2023 هستیم؛ اگر وب‌سایت شما واکنش‌گرا (Responsive) نیست و نمی‌توان در گوشی موبایل به‌خوبی از آن استفاده کرد، بخش بزرگی از مخاطبان خود را ازدست‌داده‌اید. این موضوع در مورد طراحی وب سایت گردشگری از اهمیت بالاتری برخوردار است. طبق آمار منتشرشده توسط HubSpot، 61% از کاربران هرگز به وب‌سایتی که در گوشی موبایلشان بارگذاری نمی‌شود، بازنمی‌گردند.
فرم جستجوی کاربرپسند: جست‌وجو قلب تمام وب‌سایت‌های گردشگری و مسافرتی است. بیشتر افرادی که به‌صورت آنلاین در مورد مقصدهای احتمالی سفر تحقیق می‌کنند، مکان خاصی در ذهن ندارند و به دنبال تمام گزینه‌های قابل‌توجه هستند. بنابراین موتور جست‌وجوی پویا یکی از ویژگی‌های مهم در طراحی وب سایت گردشگری است.
موقعیت جغرافیایی: وب‌سایت شما باید طوری طراحی شود که موقعیت جغرافیایی و واحد پول محلی مشتریان را شناسایی کند. این ویژگی باعث صرفه‌جویی در زمان می‌شود و یک تجربه کاربری دل‌نشین و پیشرفته را به کاربران ارائه می‌دهد.
جستجوی پیشرفته:  از شرکت طراحی سایت توریستی بخواهید که در کنار بخش جستجو، بخش دیگری به‌عنوان جستجوی پیشرفته نیز طراحی کند. با این اقدام اطلاعات را به چند دسته تقسیم، و از پیچیده شدن طراحی بخش جستجو جلوگیری کنید.
اطلاعات تماس:  زمانی که کاربر بخواهد با مجموعه شما ارتباط برقرار کند، باید فرآیند ساده‌ای پیش رویش قرار داشته باشد. شماره‌های تماس، ایمیل، لینک شبکه‌های اجتماعی و دکمه‌های اقدام (CTA) را در قسمتی از سایت قرار دهید که به‌آسانی در معرض دید کاربر باشد. این موضوع از مهم‌ترین ویژگی‌های ساخت سایت گردشگری است.
فروشگاه محصولات محلی:  اگر وب‌سایت شما به جاذبه‌های توریستی منطقه بخصوصی می‌پردازد، بخش فروشگاه محصولات محلی را به سایت خود اضافه کنید. این ویژگی بسیار جذاب است و باعث جذب مخاطب می‌شود. پیاده‌سازی فروشگاه آنلاین باید به‌موازات طراحی وب سایت گردشگری انجام شود و در قلب آن قرار بگیرد.
سیستم رزرو آسان: سیستم رزرو هتل، هواپیما و... از امکانات و ویژگی‌های مهم طراحی سایت توریستی و گردشگری است. برای ارائه به‌روزرسانی‌های فوری، مطمئن شوید که وب‌سایت شما به یک سیستم مدیریت دارایی (PMS) متصل باشد. این سیستم کارها را آسان‌تر می‌کند و اطلاعاتی نظیر مقصد، تاریخ ورود و خروج، جزئیات تماس و... را ارائه می‌دهد.
مشخصه های یک وب سایت توریستی منحصر به فرد

خدمات ساخت سایت گردشگری در سایبری شو

مجموعه سایبری شو با شرکت‌های توریستی و آژانس‌های مسافرتی بسیاری همکاری داشته و ازاین‌رو به ویژگی‌های طراحی وب سایت گردشگری اشراف کامل دارد. تمام متخصصان ما به زبان‌ها، فریم‌ورک‌ها و ابزارهای گوناگون برنامه‌نویسی و ساخت سایت مسلط هستند. شما می‌توانید نمونه‌های کاری متعددی از سایت‌های گردشگری که در سایبری شو ساخته‌شده‌اند را در قسمت نمونه‌های کاری مشاهده کنید.

تمام امکانات ضروری یک وب‌سایت گردشگری شامل منوی کاربردی، جستجوی پویا، اطلاعات تماس، واکنش‌گرایی در گوشی موبایل و… توسط متخصصان ما پیاده‌سازی می‌شوند. همچنین تمام امکانات و ویژگی‌های سفارشی موردنظر شما به‌صورت اختصاصی توسط توسعه‌دهندگان و طراحان سایت ما اجرا خواهند شد.

هزینه طراحی سایت توریستی چقدر است؟

اگر قصد راه‌اندازی یک وب‌سایت گردشگری و مسافرتی را دارید، ابتدا باید تخمین درستی از هزینه طراحی سایت گردشگری داشته باشید. این اقدام به شما کمک می‌کند تا منابع مالی موردنیاز برای انجام پروژه را مشخص و فراهم کنید. بااین‌حال هزینه ساخت چنین وب‌سایتی به عوامل مختلفی بستگی دارد و نمی‌توان به قیمت مشخصی اشاره کرد. برای اینکه دید بهتری نسبت به قیمت طراحی وب سایت گردشگری داشته باشید، این موارد می‌توانند به شما کمک کنند.

ویژگی ها و عملکرد سایت: مهم‌ترین عامل تعیین‌کننده هزینه ساخت سایت گردشگری، عملکرد و ویژگی‌هایی هستند که در وب‌سایت شما قرار خواهند گرفت. بدیهی است که یک سایت توریستی با امکانات اولیه، ارزان‌تر از سایتی با امکانات و عملکرد پیشرفته است.
مدت زمان ساخت: پیچیدگی‌های یک پروژه طراحی سایت تعیین می‌کنند که توسعه‌دهندگان چقدر زمان برای ساخت آن صرف می‌کنند. طبیعتاً زمانی که امکانات و پیچیدگی‌های زیادی در سایت وجود داشته باشند، زمان و هزینه طراحی سایت توریستی نیز افزایش پیدا می‌کنند.
سابقه شرکت طراحی سایت:  سابقه شرکت و میزان تخصص افرادی که در آن فعالیت دارند، از عوامل تأثیرگذار بر قیمت طراحی سایت گردشگری هستند. بیشتر افراد تمایل دارند پروژه خود را به شرکت یا افرادی بسپارند که دارای تجربه و تخصص بالایی باشند. از طرفی چنین مجموعه‌هایی هزینه بیشتری برای ساخت سایت گردشگری دریافت می‌کند.
خدمات یکپارچه سازی API/GDS: اگر قرار باشد به اطلاعات دقیق و به‌روز هتل‌ها، تورها، پروازها، راه‌آهن‌‌ها و... دسترسی داشته باشید، نیازمند خدمات یکپارچه‌سازی هستید. تنها کافیست که در زمان توسعه وب‌سایت، API‌های موردنظر خود را به شرکت ساخت وب‌سایت بدهید. شرکت نیز با دریافت هزینه بیشتر، وب‌سایت گردشگری را با API‌های موردنظر شما توسعه می‌دهد.
طراحی قالب ظاهری: یک وب‌سایت سریع و واکنش‌گرا که بر اساس فناوری‌های جدید ایجادشده باشد، نرخ تبدیل مشتری را افزایش می‌دهد. طراحی UI/UX و پیاده‌سازی کدهای فرانت‌اند از عوامل مهم تأثیرگذار بر هزینه طراحی وب سایت گردشگری هستند.

تعرفه ساخت سایت گردشگری در سایبری شو

به‌طورکلی دو شیوه طراحی سایت توریستی در سایبری شو وجود دارند که ازلحاظ هزینه کاملاً متفاوت هستند. شیوه اول، استفاده از وب‌سایت وردپرسی است که نیازی به فرآیندهای پیچیده کد نویسی ندارد و با هزینه کمی انجام می‌شود. شیوه دوم، طراحی و توسعه اختصاصی یک وب‌سایت با تمام ویژگی‌ها و امکانات موردنظر شما است. این شیوه طراحی وب سایت گردشگری گران‌تر است؛ اما تضمین می‌کند که به تمام امکانات موردنیاز خود دسترسی داشته باشید و توسعه سایت در آینده بسیار آسان باشد.

 

قیمت طراحی سایت توریستی و گردشگری
به دلیل وجود متغیرها و عوامل متعددی که بر هزینه ایجاد یک وب‌سایت توریستی تأثیر دارند، نمی‌توان قیمت مشخصی را برای ارائه چنین خدماتی تعیین کرد. بااین‌حال شما می‌توانید ضمن تماس با کارشناسان سایبری شو و شرح کامل ویژگی‌ها و امکاناتی که در وب‌سایت خود نیاز دارید، قیمت دقیق را استعلام بگیرید. مرکز تماس تلفنی ما به‌صورت 24 ساعته در تمام روزهای هفته، آماده دریافت تماس‌ها و ارائه مشاوره تخصصی در حوزه طراحی وب سایت گردشگری است.

سوالات متداول

برای توسعه کار شما چه راهکاری داریم؟

تنظیم یک جلســـــه ملاقات حضـــــوری کاملاً رایگان، در محل‌کار شما یا در دفتر‌ما [ شما انتخاب می‌کنید ]
دفتر ما : تهران، بلوار نلسون ماندلا (جردن)، بن بست قبادیان شرقی
تلفن : 02188068221
ملاقات در دفتر ما

مقالات مرتبط

بهترین نرم افزار طراحی رابط کاربری (UI)
ساخت و طراحی رابط کاربری یک فرآیند پیچیده است که بر تجربه بصری یک محصول دیجیتال نظیر وب‌سایت و اپلیکیشن تمرکز دارد. انواع نرم افزار طراحی را…
۱۴۰۲/۰۳/۰۸
298 مشاهده
تئوری رنگ ها چیست؟
رنگ یکی از هفت عنصر اصلی هنر و جزو اولین مهارت‌هایی است که در مدرسه یاد می‌گیریم. در تئوری رنگ ها به تمام مواردی پرداخته می‌شود که یک هنرمند …
۱۴۰۲/۰۳/۰۴
321 مشاهده
طراح UI UX چه کسی است؟
هدف اصلی طراحی UI UX ایجاد یک تجربه کاربری مثبت است که مشتریان را تشویق می‌کند به یک محصول یا برند پایبند و متعهد باشند.‌ مسئولیت رضایت کلی کار…
۱۴۰۲/۰۲/۲۶
564 مشاهده
بهترین نرم افزار طراحی تجربه کاربری (UX)
تعداد زیادی نرم افزار طراحی تجربه کاربری در بازار وجود دارند. این موضوع تصمیم‌گیری در مورد بهترین و مفیدترین …
۱۴۰۲/۰۲/۲۴
564 مشاهده
آشنایی با ۱۵ تا از مهمترین اصول طراحی سایت
طراحی وب‌سایت یک فرآیند کاملاً انحصاری است که باید بیانگر ماهیت و شخصیت برند شما باشد. برای دستیابی به یک طراحی ایده‌آل، …
۱۴۰۲/۰۲/۲۲
514 مشاهده
طراحی تجربه کاربری چیست؟
در دنیای طراحی محصولات دیجیتال و ساخت پروژه‌های آنلاین، طراحی تجربه کاربری (User Experience Design) یکی از اصطلاحات مهم و کارب…
۱۴۰۱/۱۱/۲۲
1192 مشاهده
طراحی رابط کاربری چیست؟
طراحی رابط کاربری (UI) فرآیند طراحی ظاهر، احساس و تعامل یک محصول دیجیتال است. هر نوع محصول و پروژه انسان‌محور که در بستر آنلاین …
۱۴۰۱/۱۱/۲۰
881 مشاهده
طراح سایت کیست؟
با استفاده از کدهای HTML برای برنامه‌نویسی و کدهای CSS برای استاندارد کردن زبان بصری وب‌سایت‌ها، متخصصان طراح سایت (Web Designer)…
۱۴۰۱/۱۱/۱۷
868 مشاهده
10 نکته که باید درباره طراحی سایت بدانید
آیا به دنبال راهی برای بهبود سایت طراحی شده خود می‌گردید؟ یا در حال طراحی سایت هستید و نمی‌دان…
۱۴۰۱/۱۱/۱۰
544 مشاهده
آشنایی با مهم ترین نکات طراحی سایت داروخانه
این روزها هر داروخانه‌ای به یک وبسایت نیاز دارد. اما برای موفق شدن، وبسایت شما باید علاوه بر داشتن ویژگی‌ها و امکانات خاص، نک…
۱۴۰۱/۱۱/۰۶
601 مشاهده
مشاهده همه