آژانس دیجیتال مارکتینگ سایبریشو
آژانس دیجیتال مارکتینگ سایبریشو

طراحی سایت آموزشی

یک وب‌سایت آموزشی (Educational Website) به همراه یک طراحی ظاهری چشم‌نواز، راه‌حلی ایده‌آل برای مؤسسات و پلتفرم‌هایی است که قصد فروش دوره‌های آموزشی و برگزاری کلاس‌های آنلاین را دارند. طراحی سایت آموزشی می‌تواند ظرف مدت کوتاهی موجب افزایش خریداران دوره‌های خودآموز و ارتقای کیفیت برگزاری دوره‌های آنلاین شود. در زمان شیوع ویروس کرونا، ساخت سایت آموزشی توانست بسیاری از مؤسسات حضوری را از خطر ورشکستگی نجات دهد.

ساخت سایت آموزشی آنلاین

هر وب‌سایت آموزشی حکم یک پلتفرم تعاملی بزرگ برای ارائه اطلاعات مختلف به افراد گوناگون را دارد. دانش‌آموزان، دانشجویان، معلمان، اساتید و تمام افرادی که می‌خواهد یک حرفه جدید را شروع کنند، از سایت‌های آموزشی استفاده می‌کنند. در کنار این موارد، استفاده فراگیر از اینترنت برای آموزش، از دیگر دلایلی است که موجب افزایش اهمیت طراحی سایت آموزشی شده است.

در بین انواع وب‌سایت‌هایی که طراحی و بر بستر اینترنت مستقر می‌شوند، طراحی سایت آموزشی از اهمیت بالایی برخوردار است. استفاده گسترده از اینترنت برای آموزش دانش و مهارت‌های جدید، به‌طرف شگفت‌انگیزی همه‌گیر شده است. هزینه طراحی سایت آموزشی با توجه به امکانات گوناگون و نحوه ساخت این نوع وب‌سایت‌ها مشخص می‌شود. بااین‌حال تعرفه این سایت‌ها در مقایسه با بازدهی مالی قابل‌توجهی که دارند، بسیار ناچیز است.

ویژگی های طراحی سایت آموزشی

بیشتر از یک دهه است که وب‌سایت‌های آموزشی در سراسر دنیا در حال رشد و توسعه هستند. در سال‌های اخیر این موضوع در ایران نیز به چشم می‌خورد و وب‌سایت‌های آموزشی متعددی پا به عرصه اینترنت گذاشته‌اند. مواردی نظیر طراحی ضعیف، منوهای سردرگم کننده و باگ‌های گوناگون، کاربران را از این وب‌سایت‌ها فراری می‌دهند. به همین دلیل، طراحی سایت آموزشی باید بر اساس فهرستی از ویژگی‌ها و امکانات مهم انجام شود که در ادامه به آن‌ها پرداخته‌ایم.

قابلیت جستجوی بصری:  هر وب‌سایت بزرگ و پرمخاطبی باید از ویژگی جست‌وجوی آسان بهره‌مند باشد. بااین‌حال این ویژگی در طراحی سایت آموزشی حیاتی است! افراد باید بتوانند ظرف مدت کوتاهی آنچه به دنبالش هستند را پیدا کنند؛ خواه اطلاعات یک دوره خودآموز باشد یا زمان برگزاری و ثبت‌نام یک دوره آنلاین. 76% از کاربران این نوع وب‌سایت‌ها می‌گویند که مهم‌ترین عامل در طراحی و ساخت سایت آموزشی، پیدا کردن آسان اطلاعات موردنیاز است.
ادغام با CRM:  هنگامی‌که نوبت به جذب کاربران و دانشجویان جدید می‌رسد، ردیابی بازدیدکنندگان وب‌سایت و ذخیره اطلاعات آن‌ها در سیستم مدیریت ارتباط با مشتری (CRM)، بسیار مهم است. در بخشی از طراحی سایت آموزشی باید شاهد فرم‌هایی باشیم که افراد از طریق آن‌ها با مرکز آموزشی در ارتباط باشند. ادغام CRM با سیستم مدیریت محتوا (CMS) منجر به جمع‌آوری داده‌های دقیق‌تر می‌شود.
سیستم مدیریت محتوای آسان:  به همان میزان که بخش فرانت (Front) سایت شما برای برقراری ارتباط با مخاطب مهم است، بخش پشتی (Back) سایت نیز باید کاملاً اصولی طراحی شود. سیستم مدیریت محتوا هرروز توسط مدیران محتوا و تیم بازاریابی مرکز آموزشی استفاده می‌شود و باید ساختار ساده‌ای برای استفاده داشته باشد.
طراحی ظاهری متقاعد کننده: قالب ظاهری سایت از ویژگی‌های مهم در طراحی سایت آموزشی است و باید نشان‌دهنده فرهنگ و هویت برند شما باشد. این بخش نقش ویترین مغازه شما را دارد و به‌عنوان ابزاری برای جذب دانشجو و کاربران جدید برای ثبت‌نام استفاده می‌شود. طراحی باید به‌گونه‌ای باشد که یکپارچگی برند تجاری شما را در سرتاسر وب‌سایت به نمایش درآورد و مخاطب را مات و مبهوت کند.
پنل کاربری:  یکی از مهم‌ترین امکانات و ویژگی‌های ساخت سایت آموزشی، پنل کاربری است. اطلاعات شخصی، تاریخ ثبت‌نام، عکس کاربر، اطلاعات تماس و مواردی از این قبیل در پنل کاربری ثبت می‌شوند. از طرفی تمام دوره‌های آموزشی که کاربر تهیه‌کرده یا در حال شرکت در آن‌ها است نیز در این قسمت نشان داده می‌شوند.
نسخه موبایل واکنشگرا:  این روزها بیشتر مردم از گوشی موبایل خود برای حضور در اینترنت استفاده می‌کنند. بنابراین بسیار مهم است که طراحی سایت آموزشی شما به‌صورت واکنش‌گرا (Responsive) باشد. از طرفی طراحی واکنش‌گرا باعث می‌شود موتورهای جست‌وجو به وب‌سایت شما توجه کنند و آن را در رتبه‌های بالاتری قرار دهند.
طراحی وب سایت آموزشی چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

استاندارد های ساخت سایت آموزشی در سایبری شو

مجموعه سایبری شو بالغ‌بر دو دهه است که در حوزه ساخت انواع سایت برای فروشگاه‌ها، شرکت‌های خدماتی، سازمان‌ها و… فعالیت دارد. پس از رواج استفاده از وب‌سایت‌های آموزشی، سایبری شو از توسعه‌دهندگان خود در این حوزه نیز بهره برد تا طراحی سایت آموزشی را با بالاترین استانداردهای روز دنیا انجام دهد. در حال حاضر می‌توانید نمونه‌های بسیاری از سایت‌های آموزشی ایجادشده توسط سایبری شو را در بخش نمونه‌های کاری مشاهده کنید.

توسعه‌دهندگان و برنامه‌نویسان سایبری شو فول استک (Full Stack) هستند و توانایی ساخت سایت آموزشی با انواع زبان‌ها و فریم‌ورک‌های برنامه‌نویسی را دارند. طراحی بصری پویا، کدهای تمیز و قابل‌توسعه، طراحی واکنش‌گرا، پنل کاربری و سیستم مدیریت محتوای کاربردی تنها برخی از ویژگی‌های طراحی سایت آموزشی در سایبری شو هستند.

هزینه طراحی سایت آموزشی چقدر است؟

هزینه یک پروژه ساخت وب سایت آموزشی تحت تأثیر عوامل متعددی است. بزرگی پروژه، مدت‌زمانی که برای تکمیل پروژه در اختیار دارید و پیچیدگی پروژه برخی از مهم‌ترین عوامل هستند. از طرفی شیوه طراحی وب سایت آموزشی نیز بر قیمت نهایی آن تأثیر مستقیم دارد. استفاده از ابزار سایت‌ساز نظیر وردپرس ارزان‌تر از طراحی اختصاصی است. بااین‌حال باید ببینید که آیا وردپرس می‌تواند پاسخگوی نیازهای شما باشد یا خیر. تعدادی از عوامل تأثیرگذار بر تعرفه طراحی سایت آموزشی را در ادامه مرور می‌کنیم.

پیچیدگی پروژه:  این عامل بر اساس نیازهای مخاطبان وب‌سایت و مطابقت حداکثری با آن‌ها تعریف می‌شود. تعامل یکی از مهم‌ترین ویژگی‌ها در ساخت سایت آموزشی است و مشارکت بیشتر یادگیرنده را تضمین می‌کند. هرچه پلتفرم شخصی‌سازی‌شده تر و پیچیده‌تری بخواهید، هزینه طراحی نیز افزایش پیدا می‌کند.
هزینه تیم برنامه نویسی:  بسته به اینکه چه مجموعه‌ای را با چه میزان تخصص و تجربه برای ایجاد سایت خود انتخاب کنید، هزینه طراحی سایت آموزشی می‌تواند بسیار متفاوت باشد. هرچه تیم توسعه‌دهندگان حرفه‌ای‌تر باشد و نمونه‌های کاری برجسته‌تری داشته باشد، هزینه بیشتری برای ساخت وب‌سایت دریافت می‌کند.
شیوه ساخت سایت آموزشی:  طراحی سایت های آموزشی به شیوه‌های گوناگونی انجام می‌شود. شما می‌توانید از یک قالب و کد نویسی کاملاً اختصاصی با Python، PHP، C# و... بهره‌مند شوید، یا ابزارهایی نظیر وردپرس را برای ایجاد سایت انتخاب کنید. به دلیل پیچیدگی ساخت سایت های آموزشی، کد نویسی اختصاصی گزینه مناسب‌تری است. این مورد تأثیر مستقیمی بر قیمت طراحی سایت آموزشی دارد.

تعرفه ساخت سایت آموزشی در سایبری شو

مجموعه سایبری شو قادر است بر اساس نیاز و درخواست شما، از شیوه‌های گوناگون برنامه‌نویسی برای ساخت یک وب‌سایت آموزشی استفاده کند. بنابراین در اولین قدم در راستای تعیین هزینه طراحی سایت آموزشی، لازم است که شیوه و فناوری موردنظر خود برای ایجاد وب‌سایت را مشخص کنید. پس‌ازآن نوبت به تعیین تمام ویژگی‌ها و امکاناتی می‌رسد که در وب‌سایت خود به آن‌ها نیاز دارید.

 

قیمت طراحی وب سایت آموزشی
برای اطلاع از قیمت دقیق طراحی وب سایت آموزشی، ابتدا با کارشناسان ما در سایبری شو تماس بگیرید و تمام خواسته‌های خود را مطرح کنید. متخصصان ما با بررسی دقیق و اصولی در کوتاه‌ترین زمان، هزینه‌های پیش رو را تخمین زده و به شما اطلاع خواهند داد. مرکز تماس تلفنی سایبری شو به‌صورت 24 ساعته در تمام ایام هفته، آماده پاسخگویی به تماس‌های شما کارآفرینان و صاحبان مشاغل است.

سوالات متداول

برای توسعه کار شما چه راهکاری داریم؟

تنظیم یک جلســـــه ملاقات حضـــــوری کاملاً رایگان، در محل‌کار شما یا در دفتر‌ما [ شما انتخاب می‌کنید ]
دفتر ما : تهران، بلوار نلسون ماندلا (جردن)، بن بست قبادیان شرقی
تلفن : 02188068221
ملاقات در دفتر ما

مقالات مرتبط

بهترین نرم افزار طراحی رابط کاربری (UI)
ساخت و طراحی رابط کاربری یک فرآیند پیچیده است که بر تجربه بصری یک محصول دیجیتال نظیر وب‌سایت و اپلیکیشن تمرکز دارد. انواع نرم افزار طراحی را…
۱۴۰۲/۰۳/۰۸
297 مشاهده
تئوری رنگ ها چیست؟
رنگ یکی از هفت عنصر اصلی هنر و جزو اولین مهارت‌هایی است که در مدرسه یاد می‌گیریم. در تئوری رنگ ها به تمام مواردی پرداخته می‌شود که یک هنرمند …
۱۴۰۲/۰۳/۰۴
321 مشاهده
طراح UI UX چه کسی است؟
هدف اصلی طراحی UI UX ایجاد یک تجربه کاربری مثبت است که مشتریان را تشویق می‌کند به یک محصول یا برند پایبند و متعهد باشند.‌ مسئولیت رضایت کلی کار…
۱۴۰۲/۰۲/۲۶
564 مشاهده
بهترین نرم افزار طراحی تجربه کاربری (UX)
تعداد زیادی نرم افزار طراحی تجربه کاربری در بازار وجود دارند. این موضوع تصمیم‌گیری در مورد بهترین و مفیدترین …
۱۴۰۲/۰۲/۲۴
564 مشاهده
آشنایی با ۱۵ تا از مهمترین اصول طراحی سایت
طراحی وب‌سایت یک فرآیند کاملاً انحصاری است که باید بیانگر ماهیت و شخصیت برند شما باشد. برای دستیابی به یک طراحی ایده‌آل، …
۱۴۰۲/۰۲/۲۲
514 مشاهده
طراحی تجربه کاربری چیست؟
در دنیای طراحی محصولات دیجیتال و ساخت پروژه‌های آنلاین، طراحی تجربه کاربری (User Experience Design) یکی از اصطلاحات مهم و کارب…
۱۴۰۱/۱۱/۲۲
1192 مشاهده
طراحی رابط کاربری چیست؟
طراحی رابط کاربری (UI) فرآیند طراحی ظاهر، احساس و تعامل یک محصول دیجیتال است. هر نوع محصول و پروژه انسان‌محور که در بستر آنلاین …
۱۴۰۱/۱۱/۲۰
881 مشاهده
طراح سایت کیست؟
با استفاده از کدهای HTML برای برنامه‌نویسی و کدهای CSS برای استاندارد کردن زبان بصری وب‌سایت‌ها، متخصصان طراح سایت (Web Designer)…
۱۴۰۱/۱۱/۱۷
868 مشاهده
10 نکته که باید درباره طراحی سایت بدانید
آیا به دنبال راهی برای بهبود سایت طراحی شده خود می‌گردید؟ یا در حال طراحی سایت هستید و نمی‌دان…
۱۴۰۱/۱۱/۱۰
543 مشاهده
آشنایی با مهم ترین نکات طراحی سایت داروخانه
این روزها هر داروخانه‌ای به یک وبسایت نیاز دارد. اما برای موفق شدن، وبسایت شما باید علاوه بر داشتن ویژگی‌ها و امکانات خاص، نک…
۱۴۰۱/۱۱/۰۶
600 مشاهده
مشاهده همه