آژانس دیجیتال مارکتینگ سایبریشو
آژانس دیجیتال مارکتینگ سایبریشو

طراحی سایت دو زبانه

به لطف تکامل اینترنت، کشورهای جهان بیشتر از هر زمان دیگری به هم متصل شده‌اند. بااین‌حال چالش‌هایی نیز در این مسیر وجود دارند که حذف موانع زبانی یکی از مهم‌ترین آن‌ها است. در همین راستا، طراحی سایت دو زبانه یا چند زبانه یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های کسب‌وکارهای بین‌المللی در فضای اینترنت است. درواقع طراحی وب سایت چند زبانه، شرایط استفاده از خدمات، محصولات و محتوای شما را برای افرادی با ملیت‌های مختلف فراهم می‌کند.

 

ساخت سایت های چند زبانه

نزدیک به 63% از کل وب‌سایت‌های موجود در جهان به زبان انگلیسی هستند؛ بااین‌حال این وب‌سایت‌ها تنها به 25% از کل مخاطبان اینترنت دسترسی دارند. راه‌اندازی و طراحی سایت دو زبانه می‌تواند فرصت‌ها جدیدی را برای هر کسب‌وکار آنلاینی فراهم کند. با توجه به ملیت مخاطبان خود، ساخت وب سایت چند زبانه را در دستور کار قرار دهید. قیمت طراحی سایت دو زبانه یا چند زبانه بیشتر از وب‌سایت‌های یک‌زبانه است؛ بااین‌حال قطعاً سرمایه‌گذاری ارزشمندی خواهد بود.

تمام کاربران اینترنت تمایل دارند تا محتوای صفحات وب را به زبان ملی خود مشاهده کنند و احساس حضور در یک وب‌سایت محلی را داشته باشند. طراحی سایت دو زبانه دقیقاً برای تحقق همین هدف انجام می‌شود. با داشتن چنین وب‌سایتی می‌توانید به‌صورت یکپارچه با مشتریان خود در سراسر دنیا تعامل داشته باشید و برند خود را جهانی کنید. قیمت طراحی سایت دو زبانه کمی بیشتر از وب‌سایت‌ها معمولی است؛ اما چنین وب‌سایتی می‌تواند ترافیک بالایی را جذب کند و منجر به افزایش درآمدزایی مجموعه شما شود.

ویژگی های ساخت وب سایت چند زبانه

طراحی سایت دو زبانه محدودیت چندانی ندارد و می‌تواند برای تمام وب‌سایت‌های فروشگاهی، خدماتی، خبری، مسافرتی، شخصی و… پیاده‌سازی شود. بااین‌حال طراحی و توسعه چنین وب‌سایت‌هایی به تخصص بالای تیم برنامه‌نویسی نیاز دارد تا در زمان تغییر زبان، تمام قابلیت‌های سایت در بهترین شکل ظاهری در دسترس باشند. برای رسیدن به این هدف، ویژگی‌ها و نکات مختلفی وجود دارند که باید به آن‌ها توجه داشته باشید.

قالب صفحه پویا:  زمانی که متن از یک زبان به زبان دیگر ترجمه می‌شود، طول آن می‌تواند افزایش یا کاهش پیدا کند. همین موضوع سبب می‌شود تا اندازه صفحه، فاصله‌ها و دیگر تنظیمات بصری تغییر کنند. قالب ظاهری وب‌سایت خود را به‌صورت پویا (Dynamic) طراحی کنید تا مطمئن شوید تمام کاربران قادر هستند مطالب و آیتم‌های موجود را در شرایط ایده‌آل مشاهده کنند.
تغییر زبان آسان: اولین آیتمی که مشتری‌های شما به دنبال آن هستند، گزینه تغییر زبان است. در طراحی سایت دو زبانه خود، این گزینه را در محلی قرار دهید که دسترسی به آن بسیار آسان باشد. معمولاً بهتر است گزینه انتخاب زبان را در اولین آیتم منوی ناوبری سایت خود قرار دهید.
ترجمه متون:  با توجه به نوع کاربری، متن‌های متعددی نظیر مقاله، محتوای صفحه فرود و توضیح محصول در سایت شما وجود دارند که باید به زبان‌های مختلف ترجمه شود. بهتر است ترجمه این متون را به افراد متخصص واگذار کنید. بااین‌حال بعضی ربات‌های ترجمه متن نیز وجود دارند که می‌توان در طراحی وب سایت چند زبانه از آن‌ها استفاده کرد.
ترجمه منو و نام صفحات: زمانی که کاربر زبان را تغییر می‌دهد، باید به تمام امکانات سایت شما دسترسی داشته باشد. منو و نام صفحات نیز بسیار مهم هستند. برای این منظور تنها کافیست که کدهای منوی ناوبری کپی شوند و در صفحه دیگری قرار بگیرند. درنهایت نام هر عنصر بر اساس زبان آن صفحه تغییر می‌کند.
سایر ویژگی های مهم:  به‌غیراز این موارد، تمام ویژگی‌های مهم که برای طراحی یک وب‌سایت معمولی نیاز است نیز در طراحی سایت دو زبانه اعمال می‌شوند. برای مثال می‌توان به ویژگی‌هایی نظیر واکنش‌گرایی، جستجوی پیشرفته، اطلاعات تماس و مواردی از این قبیل اشاره کرد.
استاندارد های طراحی سایت دو زبانه یا چند زبانه

خدمات ساخت وب سایت چند زبانه در سایبری شو

یکی از خدمات اختصاصی مجموعه سایبری شو برای کسب‌وکارهای بین‌المللی، طراحی سایت دو زبانه و چند زبانه است. ممکن است شما شرکای تجاری یا مشتریان بسیاری در ترکیه، امارات، کشورهای اروپایی و… داشته باشید. مجموعه ما طراحی وب سایت دو زبانه شما را بر عهده می‌گیرد و تمام امکانات و عملکردهای موردنظر شما را در یک قالب بصری زیبا پیاده‌سازی می‌کند.

در سایبری شو هیچ محدودیتی برای شیوه ساخت سایت دو زبانه خود نخواهید داشت؛ زیرا متخصصان ما به انواع زبان‌های برنامه‌نویسی و فریم‌ورک‌های آن‌ها تسلط دارند. تجربه کاری توسعه‌دهندگان و طراحان ما در حوزه‌های کاری و صنایع گوناگون، موجب شده تا با مهم‌ترین الزامات هر نوع وب‌سایتی به‌طور دقیق آشنا باشند. چند سال است که خدمات طراحی سایت دو زبانه در سایبری شو ارائه می‌شود و در حال حاضر نمونه‌های کاری مختلفی از این حوزه را می‌توانید در وب‌سایت ما مشاهده کنید.

قیمت طراحی سایت دو زبانه چقدر است؟

مسلماً یکی از مهم‌ترین عناصر ساخت سایت دو زبانه، هزینه آن است که باید قبل از شروع مراحل طراحی و توسعه مشخص شود. یک وب‌سایت بین‌المللی می‌تواند شامل زبان‌ها و ویژگی‌های بسیار متنوعی باشد. به همین دلیل نمی‌توان قیمت مشخصی را برای طراحی آن تعیین کرد. بااین‌حال اگر قصد دارید با بعضی از عوامل تأثیرگذار بر قیمت طراحی سایت دو زبانه آشنا شوید، تعدادی از آن‌ها را در ادامه معرفی کرده‌ایم.

تعداد زبان ها:  اشاره کردیم که ابزارهایی برای ترجمه متون یک وب‌سایت به زبان‌های مختلف وجود دارند. بااین‌حال چنین ترجمه‌هایی تا حدی ماشینی و گاهی نادرست هستند. اگر بخواهید برای ترجمه صفحات سایت خود از افراد متخصص استفاده کنید، قطعاً هزینه طراحی سایت افزایش پیدا می‌کند. از طرفی هرچه زبان‌های بیشتری در وب‌سایت شما در دسترس باشند، قیمت طراحی سایت دو زبانه بیشتر می‌شود.
ویژگی ها و عملکرد:  تردیدی وجود ندارد که هزینه طراحی سایت دو زبانه شخصی یا خبری، کمتر از هزینه ساخت سایت‌های دو زبانه فروشگاهی است. تفاوت قیمت به دلیل امکانات بیشتر و نحوه عملکرد وب‌سایت‌های فروشگاهی یا حتی خدماتی است.
کیفیت تیم طراحی و توسعه: در حال حاضر چند شرکت در ایران حضور دارند که خدمات ساخت وب سایت چند زبانه را ارائه می‌دهند. هرچه کمپانی موردنظر شما سابقه کاری درخشان‌تری داشته باشد و از توسعه‌دهندگان و طراحان حرفه‌ای‌تری بهره ببرد، تعرفه طراحی سایت چند زبانه نیز افزایش پیدا می‌کند.
زمان طراحی و توسعه:  هرچه پیچیدگی طراحی و ساخت وب سایت چند زبانه بیشتر باشد، زمان بیشتری برای آماده‌سازی آن احتیاج است. با افزایش زمان کاری، تیم طراحی و توسعه باید زمان بیشتری صرف کند و هزینه‌ها نیز افزایش پیدا می‌کنند.

قیمت طراحی سایت دو زبانه در سایبری شو

اشاره کردیم که امکان طراحی و ساخت انواع وب‌سایت فروشگاهی، خدماتی، خبری، گردشگری، شخصی و… به‌صورت دو زبانه یا چند زبانه وجود دارد. قیمت ساخت تمام این وب‌سایت‌ها در سایبری شو به ویژگی‌ها، امکانات، شیوه طراحی، تعداد زبان‌ها و مواردی ازاین‌دست بستگی دارد. برای اینکه از هزینه طراحی سایت دو زبانه در سایبری شو مطلع شوید، همه‌روزه می‌توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 

تعرفه طراحی سایت چند زبانه
قیمت ساخت وب سایت چند زبانه بعد از مشخص شدن تمام ویژگی‌ها و امکانات موردنظر شما به‌طور دقیق اعلام می‌شود. شما می‌توانید از طریق تماس تلفنی، ارسال پیام یا پر کردن فرم تماس با ما در ارتباط باشید. طراحی سایت دو زبانه در سایبری شو با استفاده از زبان‌ها، فریم‌ورک‌ها و ابزار برنامه‌نویسی متعددی انجام می‌شود که هریک می‌توانند در تعرفه خدمات تأثیرگذار باشند.

سوالات متداول

برای توسعه کار شما چه راهکاری داریم؟

تنظیم یک جلســـــه ملاقات حضـــــوری کاملاً رایگان، در محل‌کار شما یا در دفتر‌ما [ شما انتخاب می‌کنید ]
دفتر ما : تهران، بلوار نلسون ماندلا (جردن)، بن بست قبادیان شرقی
تلفن : 02188068221
ملاقات در دفتر ما

مقالات مرتبط

بهترین نرم افزار طراحی رابط کاربری (UI)
ساخت و طراحی رابط کاربری یک فرآیند پیچیده است که بر تجربه بصری یک محصول دیجیتال نظیر وب‌سایت و اپلیکیشن تمرکز دارد. انواع نرم افزار طراحی را…
۱۴۰۲/۰۳/۰۸
257 مشاهده
تئوری رنگ ها چیست؟
رنگ یکی از هفت عنصر اصلی هنر و جزو اولین مهارت‌هایی است که در مدرسه یاد می‌گیریم. در تئوری رنگ ها به تمام مواردی پرداخته می‌شود که یک هنرمند …
۱۴۰۲/۰۳/۰۴
278 مشاهده
طراح UI UX چه کسی است؟
هدف اصلی طراحی UI UX ایجاد یک تجربه کاربری مثبت است که مشتریان را تشویق می‌کند به یک محصول یا برند پایبند و متعهد باشند.‌ مسئولیت رضایت کلی کار…
۱۴۰۲/۰۲/۲۶
521 مشاهده
بهترین نرم افزار طراحی تجربه کاربری (UX)
تعداد زیادی نرم افزار طراحی تجربه کاربری در بازار وجود دارند. این موضوع تصمیم‌گیری در مورد بهترین و مفیدترین …
۱۴۰۲/۰۲/۲۴
521 مشاهده
آشنایی با ۱۵ تا از مهمترین اصول طراحی سایت
طراحی وب‌سایت یک فرآیند کاملاً انحصاری است که باید بیانگر ماهیت و شخصیت برند شما باشد. برای دستیابی به یک طراحی ایده‌آل، …
۱۴۰۲/۰۲/۲۲
475 مشاهده
طراحی تجربه کاربری چیست؟
در دنیای طراحی محصولات دیجیتال و ساخت پروژه‌های آنلاین، طراحی تجربه کاربری (User Experience Design) یکی از اصطلاحات مهم و کارب…
۱۴۰۱/۱۱/۲۲
1152 مشاهده
طراحی رابط کاربری چیست؟
طراحی رابط کاربری (UI) فرآیند طراحی ظاهر، احساس و تعامل یک محصول دیجیتال است. هر نوع محصول و پروژه انسان‌محور که در بستر آنلاین …
۱۴۰۱/۱۱/۲۰
839 مشاهده
طراح سایت کیست؟
با استفاده از کدهای HTML برای برنامه‌نویسی و کدهای CSS برای استاندارد کردن زبان بصری وب‌سایت‌ها، متخصصان طراح سایت (Web Designer)…
۱۴۰۱/۱۱/۱۷
825 مشاهده
10 نکته که باید درباره طراحی سایت بدانید
آیا به دنبال راهی برای بهبود سایت طراحی شده خود می‌گردید؟ یا در حال طراحی سایت هستید و نمی‌دان…
۱۴۰۱/۱۱/۱۰
504 مشاهده
آشنایی با مهم ترین نکات طراحی سایت داروخانه
این روزها هر داروخانه‌ای به یک وبسایت نیاز دارد. اما برای موفق شدن، وبسایت شما باید علاوه بر داشتن ویژگی‌ها و امکانات خاص، نک…
۱۴۰۱/۱۱/۰۶
560 مشاهده
مشاهده همه