آژانس دیجیتال مارکتینگ سایبریشو
آژانس دیجیتال مارکتینگ سایبریشو

اهمیت دیجیتال مارکتینگ

ضرورت دیجیتال مارکتینگ در کسب و کار
دسته بندی: مقالات دیجیتال مارکتینگ
تاریخ نوشته: ۱۴۰۲/۰۳/۲۵
نویسنده: مدیر سایت
مدت زمان مطالعه: 1 دقیقه
بازدید : 294
دیدگاه: 0

زمانه تغییر کرده و به همراه آن، رویکرد کسب‌وکارها در مورد مشتریان نیز متحول شده است. بازاریابی سنتی یک گام به عقب برداشته و در عوض اهمیت دیجیتال مارکتینگ به‌عنوان چهره جدید صنعت تبلیغات، نمایان شده است. اگرچه تمام استراتژی‌های بازاریابی سنتی از بین نرفته‌اند، اما تکنیک‌های جدید که توسط متخصصان بازاریابی آنلاین پیاده‌سازی می‌شوند، بسیار محبوب‌تر شده‌اند. شاید مهم‌ترین ضرورت دیجیتال مارکتینگ نیز همین باشد: چون رقبای ما از آن بهره می‌برند، ما هم مجبور به استفاده از آن هستیم!

بدون تردید اگر قرار است شاهد پیشرفت‌هایی در کسب‌وکار خود باشید یا فروش خود را افزایش دهید، باید دست خود را در دیجیتال مارکتینگ بندکنید. اهمیت بازاریابی دیجیتال از آنجایی نشات می‌گیرد که فرصت‌های رشد فراوانی را برای کسب‌وکارها به ارمغان می‌آورد. امروزه مردم پاسخ بسیاری از نیازهای خود به محصولات، خدمات، آموزش، سرگرمی و… را در بستر اینترنت پیدا می‌کنند. اگر اهمیت دیجیتال مارکتینگ را درک و از آن به‌درستی استفاده کنید، ورق برای کسب‌وکار شما برمی‌گردد.

اهمیت دیجیتال مارکتینگ از زوایای گوناگونی بررسی می‌شود. در ابتدا باید بدانید که با استفاده از بازاریابی دیجیتال، به جامعه بزرگ‌تری از مخاطبان دسترسی پیدا می‌کنید که در بازاریابی سنتی غیرممکن است. این مخاطبان، مشتری‌های بالقوه شما هستند. علاوه بر این، دیگر ضرورت دیجیتال مارکتینگ از منظر صرفه‌جویی در هزینه‌های تبلیغات است. شما می‌توانید با کاهش هزینه‌های بازاریابی، بودجه سازمان را بر روی توسعه محصولات یا خدمات سرمایه‌گذاری کنید.

11 دلیل اهمیت بازاریابی دیجیتال

اهمیت بازاریابی دیجیتال در کسب و کار

تا اینجا تلاش کردیم که یک دید کلی از ضرورت بازاریابی دیجیتال به شما بدهیم؛ اما واقعیت این است که دلایل فراوانی برای استفاده از این شیوه تبلیغاتی وجود دارند که قطعاً شما را مجاب به بهره‌مندی از آن می‌کنند. اگر نگاهی به اطراف خود بیندازید، متوجه خواهید شد که مشاغل متعددی در حوزه بازاریابی دیجیتال پدید آمده‌اند. بسیاری از کسب‌وکارها از افراد یا تیم‌های متخصص در این حوزه برای پیشبرد اهداف بازاریابی خود در فضای آنلاین بهره می‌برند. بیایید بدون وقفه با مهم‌ترین دلایل اهمیت دیجیتال مارکتینگ آشنا شویم.

1) افزایش آگاهی از برند

بازاریابی دیجیتال باعث افزایش آگاهی از برند می‌شود

برای به دست آوردن مشتریان جدید، ابتدا باید دامنه دسترسی و میزان آگاهی از برند (Brand awareness) خود را افزایش دهید. یک نمونه استراتژی دیجیتال مارکتینگ قوی، شما را بسیار سریع‌تر و کارآمدتر از شیوه‌های بازاریابی سنتی به مخاطبان هدف می‌رساند. این ویژگی یکی از دلایل اهمیت دیجیتال مارکتینگ است. شما می‌توانید از چندین کانال دیجیتال برای گسترش حضور آنلاین برند خود استفاده کنید که برخی از آن‌ها در ادامه معرفی‌شده‌اند:

 • موتورهای جستجو
 • اینفلوئنسر مارکتینگ
 • بازاریابی شبکه‌های اجتماعی
 • وبینارها
 • ایمیل مارکتینگ

 • تبلیغات کلیکی
 • پادکست‌ها

شاید مهم‌ترین دلیل اهمیت بازاریابی دیجیتال این باشد که ضمن کاهش هزینه‌ها، آگاهی از برند شما را تقویت می‌کند. اگر از تبلیغات تلویزیونی و چاپی برای بازاریابی استفاده می‌کنید، افزایش هزینه تبلیغات تنها راه افزایش آگاهی است. بااین‌حال در بازاریابی دیجیتال، از طریق چند بستر رایگان یا کم‌هزینه به مخاطبان جدیدی دست پیدا می‌کنید. با استفاده از تست‌های A/B، کانال‌های مؤثر با بالاترین بازگشت سرمایه (ROI) را پیدا و از آن‌ها استفاده کنید.

2) کاهش هزینه جذب مشتری

کاهش هزینه جذب مشتری، از تاثیرات دیجیتال مارکتینگ است

یکی از مزایای دیجیتال مارکتینگ که چندین بار به‌طور پراکنده به آن اشاره کردیم، کاهش چشمگیر هزینه بازاریابی در مقایسه با شیوه سنتی است. هزینه جذب مشتری (CAC) نشان‌دهنده کل پولی است که به‌طور متوسط برای جذب مشتری در کسب‌وکار شما خرج می‌شود. CAC پایین‌تر به حاشیه سود بالاتر و کاهش هزینه‌های بازاریابی منجر می‌شود. این موضوع به‌نوبه خود موجب بازگشت سرمایه بیشتر در فعالیت‌های بازاریابی شما می‌شود.

دیجیتال مارکتینگ با استفاده از این شیوه‌ها و راهکارها موجب کاهش هزینه جذب مشتری می‌شود:

 • مرتبط‌ترین مخاطبان را هدف قرار می‌دهد
 • سرنخ‌هایی با کیفیت بالا تولید می‌کند
 • بهبود نرخ تبدیل وب‌سایت
 • وظایف تکراری بازاریابی را خودکار (اتوماتیک) می‌کند
 • ردیابی و بهینه‌سازی کمپین‌ها در زمان واقعی

بنابراین یکی از مهم‌ترین دلایل اهمیت دیجیتال مارکتینگ، افزایش جذب مشتری هم‌راستا با کاهش هزینه‌ها است.

3) خودکار کردن فعالیت های بازاریابی

از دلایل بازاریابی دیجیتال خودکار کردن فعالیت های بازاریابی است

یکی دیگر از دلایل ضرورت دیجیتال مارکتینگ این است که به شما امکان خودکار کردن فعالیت‌های بازاریابی را می‌دهد. این ویژگی موجب می‌شود از انجام فعالیت‌های تکراری معاف شوید و کمپین‌های تبلیغاتی خود را با سرعت بالاتری اجرا کنید. از طرفی خودکار کردن فعالیت‌ها باعث می‌شود تا کارایی بازاریابی را افزایش دهید و در منابع و هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنید. تمام این موارد به کاهش CAC که در بالا اشاره شد، کمک می‌کند.

خودکارسازی بازاریابی موجب می‌شود که به‌طور مداوم سرنخ‌های تبلیغاتی بیشتری را پرورش دهید. درعین‌حال به شما کمک می‌کند که منابع خود را آزاد کنید تا از زمان خود برای افزایش نرخ تبدیل، فروش و… استفاده کنید. به‌طورکلی اتوماسیون بازاریابی یک بلوک ساختمانی برای افزایش مقیاس بازاریابی شما است.

برخی از راه‌هایی که برای خودکار کردن فعالیت‌های بازاریابی دیجیتال به شما کمک می‌کنند، شامل این موارد هستند:

 • پست‌های رسانه‌های اجتماعی را از قبل برنامه‌ریزی کنید
 • ارسال ایمیل‌های هدفمند خود را خودکار کنید

شما می‌توانید از خودکارسازی به‌منظور پرورش سرنخ‌های بازاریابی، پیگیری مشتری‌های خود و افزایش گردش کاری استفاده کنید.

4) شخصی سازی و سفارشی سازی آسان

شخصی سازی و سفارشی سازی آسان، از دیگر دلایل اهمیت دیجیتال مارکتینگ است

از دیگر دلایل اهمیت دیجیتال مارکتینگ می‌توان به امکان ایجاد کمپین‌هایی با هدف تأثیرگذاری بر روی بخشی از مخاطبان یا مشتریان شخصی اشاره کرد. به‌جای هدف قرار دادن مخاطب‌های گسترده، مبهم و عمومی که در تبلیغات سنتی رایج است، می‌توانید تلاش‌های خود را بر روی گروه خاصی از مخاطبان متمرکز کنید. این گروه خاص همان افرادی هستند که به محتوای شما علاقه نشان می‌دهند و بیشترین تعامل را با شما دارند.

داده‌های اول‌شخص برای این منظور بسیار مهم است. این داده‌ها در دسته‌بندی افراد و ایجاد محتوای سفارشی برای هر گروه به کمک شما می‌آیند. پس از داده‌های اول‌شخص، استفاده از داده‌های دوم‌شخص و سوم‌شخص نیز می‌تواند اثربخش باشد.

تمام این سفارشی‌سازی‌‌ها و شخصی‌سازی‌ها درنهایت منجر به افزایش نرخ تبدیل می‌شوند. برای مثال یک کمپین می‌تواند بر محصولات مراقبت از پوست مناسب برای خانم‌های 20 ساله، و کمپین دیگری بر محصولات آرایشی مناسب خانم‌های 30 ساله متمرکز شود.

5) بهبود تولید سرنخ

رابطه بهبود تولید سرنخ و ضرورت بازاریابی دیجیتال

سرنخ بازاریابی فرآیندی است که طی آن از شیوه‌های گوناگونی برای جذب مخاطبان بیشتر و افزایش ترافیک استفاده می‌شود. ردپای اهمیت دیجیتال مارکتینگ را می‌توان در لید جنریشن (Lead generation) یا تولید سرنخ نیز پیدا کرد. دیجیتالی شدن کمک می‌کند که مشتریان ساده‌تر شما را پیدا کنند، در مورد محصولات یا خدمات شما بیاموزند، و درنهایت تبدیل به یک خریدار پیشرو شوند.

برای مثال شما می‌توانید از تکنیک‌های مختلف سئو (SEO) استفاده کنید و شانس خود را برای قرار گرفتن در رتبه‌های برتر صفحه نتایج موتور جستجو (SERP) افزایش دهید. این اقدام نام تجاری شما را با کمترین هزینه در معرض دید افراد زیادی قرار می‌دهد که هر یک می‌توانند تبدیل به مشتری‌های وفادار برند شما شوند.

هرچه صفحات وب‌سایت شما در جستجوهای مرتبط در مکان بالاتری نمایش داده شوند، شانس بیشتری برای تبدیل بازدیدکنندگان به سرنخ خواهید داشت. از طرفی کمپین‌های دیجیتال مارکتینگ با اطمینان از اینکه افراد مناسب پیام شما را در زمان مناسب مشاهده می‌کنند، یک راه عالی برای تولید سرنخ هستند. سئو، بازاریابی محتوایی، تبلیغات دیجیتال، بازاریابی ایمیلی و مواردی دیگر در این حوزه کاربرد دارند.

6) بهبود شهرت نام تجاری

بهبود شهرت نام تجاری، از دلایل اهمیت بازاریابی دیجیتال در کسب و کار است

حدوداً 91% از مصرف‌کنندگان به‌احتمال‌زیاد از برندهایی با نظرات آنلاین مثبت و رضایت‌بخش خرید می‌کنند. از طرفی 82% از خریداران تأیید کرده‌اند که احتمال خرید آن‌ها از مجموعه‌هایی با نظرات منفی بسیار کمتر است. در محیط دیجیتال امروزی، پیش از شهرت نام تجاری، باید مراقب بود که نظرات منفی هول محصولات و خدمات زیاد نشوند! وابسته به بزرگی شرکت، نظرات منفی می‌توانند هزینه‌های مالی سنگینی را در پی داشته باشند.

غلبه بر شهرت منفی نام تجاری بسیار دشوار است و همین موضوع اهمیت دیجیتال مارکتینگ اصولی را به‌شدت مهم جلوه می‌دهد. در سال 2017، ویدیویی از خروج خشونت‌آمیز و اجباری یک مسافر از پرواز خطوط هوایی یونایتد در شبکه‌های اجتماعی دست‌به‌دست شد. این اتفاق مانند یک بمب در اینترنت صدا کرد و ظرف مدت کوتاهی بیشتر از 100 میلیون بازدید دریافت کرد. سپس اینترنت از طنزهای سیاه و حمله به خطوط هوایی یونایتد پر شد. شاید باورش سخت باشد، اما این اتفاق موجب شد تا ارزش سهام خطوط هوایی یونایتد 1 میلیارد دلار سقوط کند!

یکی از دلایل اهمیت بازاریابی دیجیتال در کسب و کار این است که می‌توان از آن با همین قدرت برای تأثیر مثبت بر شهرت برند (Brand reputation) استفاده کرد. برای مثال می‌توانید از سئوی مؤثر برای قرار گرفتن در صفحه اول نتایج گوگل بر اساس کلمات کلیدی مهم برند خود بهره ببرید. زمانی که در این جایگاه قرار گرفتید، امکان کنترل و تعدیل هرگونه جو منفی در فضای آنلاین را خواهید داشت.

7) هدف قرار دادن کل قیف بازاریابی

هدف قرار دادن کل قیف بازاریابی، یکی از دلایل اهمیت بازاریابی دیجیتال است

یکی دیگر از دلایل ضرورت دیجیتال مارکتینگ، هدف قرار دادن آسان‌تر قیف بازاریابی (Marketing funnel) در مقایسه با بازاریابی سنتی است. قیف بازاریابی به ابزاری گفته می‌شود که در مسیر تبدیل‌شدن یک مشتری بالقوه به مشتری وفادار به شما کمک می‌کند. قیف بازاریابی از سه بخش بالای قیف (TOFU)، وسط قیف (MOFU) و پایین قیف (BOFU) تشکیل می‌شود.

برای بالای قیف، کمپین‌هایی را اجرا کنید که نظر مخاطبان خاص را جلب می‌کنند. اگر هدف شما این است که مشتری‌های بالقوه علاقه‌مند را تا زمانی که آماده خرید از شما شوند پرورش دهید، یک کمپین میانی قیف می‌تواند اثربخش باشد.

درنهایت اگر می‌خواهید نرخ تبدیل، وفاداری مشتری و خریدهای تکراری را افزایش دهید، بازاریابی پایین قیف به شما کمک می‌کند. اهمیت دیجیتال مارکتینگ به این خاطر است که یک استراتژی بازاریابی برای هدف قرار دادن تمام بخش‌های قیف را ارائه می‌دهد.

8) دستیابی به مشتریان آماده اقدام

دستیابی به مشتریان آماده اقدام و رابطه آن با ضرورت بازاریابی دیجیتال

بازاریابی دیجیتال شما را در موقعیتی قرار می‌دهد که به مشتریان آماده اقدام (Ready to act) دست پیدا کنید. بسته در مرحله‌ای از خرید که مشتری در آن قرار دارد، ممکن است درخواست اطلاعات بیشتری داشته باشد یا بخواهد به‌صورت آزمایشی از محصول یا خدمت شما استفاده کند. از طرفی ممکن است مشتری قبلاً خرید کرده باشد و حالا بخواهد در ازای دریافت تخفیف، دوست خود را نیز معرفی کند.

مهم نیست در کدام مرحله هستید! یکی از دلایل اهمیت دیجیتال مارکتینگ این است که مشتریان بالقوه را به انجام اقدامات موردنظر شما متقاعد می‌کند. برای دستیابی به مشتریانی که آماده اقدام یا خرید هستند، این موارد را پیاده‌سازی کنید:

 • کلمات کلیدی BOFU را هدف قرار دهید
 • آزمایش رایگان یا تخفیف ارائه دهید
 • دمو یا مشاوره محصول ارائه دهید
 • دکمه‌های درخواست برای اقدام (CTA) را در بازاریابی ایمیلی خود بگنجانید
 • از تبلیغات شبکه‌های اجتماعی برای هدف قرار دادن مخاطبان شبیه به هم استفاده کنید

از طرفی می‌توانید این اقدامات را برای جذب مشتریانی که به دنبال اطلاعات بیشتر هستند، استفاده کنید:

 • به سؤالات رایج در پست‌های وبلاگ و شبکه‌های اجتماعی پاسخ دهید.
 • راهنمای کاربردی، کتاب‌‎های الکترونیکی، وبینار یا منابع دیگر ایجاد کنید.
 • کلیپ‌های ویدیویی مفید تولید کنید.
 • از سئو برای هدف قرار دادن کلمات کلیدی MOFU و TOFU استفاده کنید.

معمولاً در بازاریابی سنتی بین دیده شدن پیام تبلیغاتی شما توسط مشتری و اقدام به خرید، فاصله زمانی قابل‌توجهی وجود دارد. حذف چشم‌گیر این بازه زمانی و گذاشتن دست شما در دست مشتریانی که هم‌اکنون آماده خرید هستند، یکی از دلایل اهمیت دیجیتال مارکتینگ است.

9) پیگیری و محاسبات سطح بالا

پیگیری و محاسبات سطح بالا در دیجیتال مارکتینگ

برای دستیابی به ROI بازاریابی مثبت، معیارهای کلیدی را تعیین و کیفیت اجرای آن‌ها را به‌طور مداوم پیگیری کنید. این پیگیری‌ها به شما در تعیین کمپین‌ها و شیوه‌های بازاریابی مناسب و تأثیرگذار کمک شایانی می‌کند تا درنهایت برنامه بازاریابی کلی خود را بهبود ببخشید. برخلاف تبلیغات سنتی (تبلیغات چاپی، تلویزیون، رادیو، بیلبوردها و…)، بازاریابی دیجیتال به شما امکان می‌دهد تا تمام جنبه‌های بازاریابی خود را دنبال کرده و کیفیت آن‌ها را اندازه‌گیری کنید.

برای مثال می‌توانید مشاهده کنید که چند کاربر اینترنتی یک تبلیغ بخصوص را دیده یا روی آن کلیک کرده‌اند. یا می‌توانید تشخیص دهید که کدام‌یک از شیوه‌های بازاریابی دیجیتال شما تأثیر بیشتری نسبت به سایرین دارد و اینکه مخاطبان شما برای استفاده از اینترنت از گوشی‌های موبایل هوشمند یا لپ‌تاپ استفاده می‌کنند. بر اساس تمام این داده‌ها، شما می‌توانید ROI شیوه‌ها یا کانال‌های بازاریابی گوناگون را محاسبه و بهترین کمپین تبلیغاتی را مشخص کنید.

امکان پیگیری و بررسی دقیق از دلایل اهمیت دیجیتال مارکتینگ به شمار می‌آید. از طرفی ابزارهای بی‌شماری برای ردیابی و اندازه‌گیری رفتار کاربر، تعامل و مسیرهای تبدیل (Conversion) وجود دارند. گوگل آنالیتیکس (Google Analytics) و Mouseflow برخی از این ابزارها هستند.

10) سازگار شدن با تغییر رفتار مشتری

سازگار شدن با تغییر رفتار مشتری، از ضرورت های اجرا دیجیتال مارکتینگ

رفتار مشتری پیوسته در حال تغییر است و این موضوع نشان می‌دهد که استراتژی‌های بازاریابی شما هم به تغییر و تکامل احتیاج دارد. درصورتی‌که نتوانید یا نخواهید که با تغییرات رفتاری مشتریان خود همراه شوید، استراتژی‌های تبلیغاتی شما نیز قدیمی و بی‌تأثیر خواهند شد.

یکی دیگر از دلایل ضرورت دیجیتال مارکتینگ این است که برایتان امکان تغییر استراتژی بر اساس تغییرات رفتاری مشتری را فراهم می‌کند. برای نمونه ممکن است متوجه شوید که بازدهی یک کانال تبلیغاتی نظیر تبلیغات کلیکی در حال کاهش است. بازاریابی دیجیتال این امکان را فراهم می‌کند که استراتژی خود را به‌سرعت تغییر دهید و به‌عنوان‌مثال شروع به سرمایه‌گذاری بر تولید محتوا کنید.

11) گسترش بازاریابی

اهمیت بازاریابی دیجیتال از دلایل اهمیت بازاریابی دیجیتال است

یکی از مهم‌ترین دلایل اهمیت دیجیتال مارکتینگ این است که زمین‌بازی را برای تمام کسب‌وکارها یکسان می‌کند و به شما امکان می‌دهد تا در حین رشد، تلاش‌های خود را بیشتر کنید. درواقع حتی صاحبان کسب‌وکارهای کوچک و استارت‌آپ‌های باهوش نیز می‌توانند ابزاری برای رقابت با غول‌های تجارت الکترونیک حوزه خود پیدا کنند.

از سوی دیگر بازاریابی کلاسیک نظیر تبلیغات بیلبورد، تبلیغات رادیویی و تبلیغات تلویزیونی بسیار پرهزینه هستند. قطعاً بسیاری از کسب‌وکارهای کوچک و استارت‌آپ‌ها توان پرداخت مداوم چنین هزینه‌هایی را ندارند. از طرفی اگر کماکان بر روی بازاریابی سنتی تمرکز دارید، مانع بزرگی بر سر راه گسترش سریع کسب‌وکار شما وجود دارد.

بااین‌حال از دلایل اهمیت بازاریابی دیجیتال این است ک می‌توانید تلاش‌ها و اقدامات بازاریابی خود را به روشی بسیار یکپارچه‌تر و اقتصادی‌تر گسترش دهید. ازآنجایی‌که بخش قابل‌توجهی از فعالیت‌های بازاریابی دیجیتال را می‌توان خودکار کرد، شما می‌توانید با صرف زمان و تلاش کمتری استراتژی‌های خود را گسترش دهید. تمام این موارد بر اهمیت دیجیتال مارکتینگ در دنیای امروز تأکید می‌کنند.

اهمیت دیجیتال مارکتینگ تا جایی پیش رفته که امروزه تمام بیشتر شرکت‌های کوچک، بزرگ و متوسط در حد توان خود از آن استفاده می‌کنند. تمایل بسیاری از افراد به سمت شغل‌های مرتبط با بازاریابی دیجیتال و تأسیس آژانس‌های متعدد دیجیتال مارکتینگ نیز مهر تأییدی بر ضرورت استفاده از این شیوه نوین بازاریابی است.

ضرورت دیجیتال مارکتینگ برای کسب و کارهای کوچک

ضرورت دیجیتال مارکتینگ برای کسب و کارهای کوچک

در حال حاضر بیشتر از 90% کسب‌وکارهایی که در فضای آنلاین فعالیت می‌کنند، جزو کسب‌وکارهای کوچک به شمار می‌آیند. بر اساس آماری که کشور کانادا اعلام کرده، 97.9% از کسب‌وکارهای اینترنتی این کشور جزو تجارت‌های کوچک به شمار می‌آیند که آمار خیره‌کننده‌ای است. پیدا کردن مخاطبان هدف و حفظ ارتباط با آن‌ها درحالی‌که برخی کمپانی‌های بزرگ نیز رقیب شما هستند، کار چندان آسانی نیست؛ اما استفاده از  اصول بازاریابی دیجیتال، مرزهای موفقیت را جابه‌جا می‌کند.

دلایل اهمیت دیجیتال مارکتینگ برای کسب‌وکارهای کوچک، دقیقاً برخی از همان دلایل کلی اهمیت بازاریابی دیجیتال هستند. این موارد به کسب‌وکارهای کوچک کمک می‌کنند تا بدون در اختیار داشتن منابع مالی قوی، توانایی رقابت با رقبا و درآمدزایی را به دست آورند. برخی از این دلایل عبارت هستند از:

 • پیدا کردن کسب‌وکار شما برای مشتری آسان‌تر می‌شود.
 • شرایط آسان‌تری برای برندسازی و بهبود شهرت برند وجود دارد.
 • مشتریان و مخاطبان راحت‌تر شما را پیدا می‌کنند.
 • فرصت‌های بازاریابی برابری فراهم می‌شود و کسب‌وکارهای بزرگ مزیت بیشتری ندارند.

 • شما می‌توانید محصولات یا خدمات خود را بر روی دستگاه‌ها و پلتفرم‌های مختلف (هرجایی که کاربر راحت‌تر است) ارائه دهید.
 • به‌سادگی و در کوتاه‌ترین زمان می‌توانید استراتژی‌های بازاریابی خود را بدون ضرر مالی چشم‌گیر تغییر دهید.
 • بازگشت سرمایه با بازاریابی دیجیتال بیشتر از بازاریابی سنتی است.

جمع بندی

حالا که با اهمیت دیجیتال مارکتینگ برای کسب‌وکارهای مختلف آشنا شده‌اید، حتماً می‌دانید که بی‌توجهی به آن غیرممکن است. در صورت نپرداختن به بازاریابی دیجیتال و استفاده از شیوه‌های سنتی، تعداد زیادی از مشتریان و مخاطبان احتمالی خود را از دست خواهید داد. فراموش نکنید که بیشتر افراد برای خرید یک محصول یا دریافت خدماتی خاص، ابتدا در وب‌سایت‌ها و پلتفرم‌های آنلاین به دنبال آن می‌گردند.

کاهش هزینه تبلیغات، بازگشت سرمایه بالاتر، افزایش سرعت، نظارت دقیق بر فرآیندها و ارتباط تنگاتنگ با مخاطبان هدف، برخی از دلایل مهم ضرورت دیجیتال مارکتینگ هستند. این شیوه نوین بازاریابی کمک کرده تا کسب‌وکارهای کوچک بتوانند به رقابت با غول‌های حوزه خود بپردازند و سهم بازار قابل‌توجهی کسب کنند.

امروزه بسیاری از کسب‌وکارها به اهمیت دیجیتال مارکتینگ پی برده‌اند و به‌طور هدفمند از آن استفاده می‌کنند. اگر شما هم قصد دارید در فضای آنلاین پیشرفت کنید و نام برند خود را به گوش افراد بیشتری برسانید، یک شرکت باتجربه خدمات بازاریابی دیجیتال را انتخاب و از خدمات آن‌ها استفاده کنید.

سوالات متداول

 • چرا دیجیتال مارکتینگ مهم است؟

 • کدام مزایای دیجیتال مارکتینگ مهم‌تر از بقیه هستند؟

 • بازاریابی دیجیتال را از کجا شروع کنیم؟

 • پس از چه مدت‌زمانی نتایج یک استراتژی دیجیتال مارکتینگ مشخص می‌شوند؟

کپی لینک
مفید بود؟

مقالات مرتبط

استراتژی دیجیتال مارکتینگ
افزایش استفاده از اینترنت، کسب‌وکارهای موجود در این حوزه را وادار کرده که تمرکز خود را از بازاریابی سنتی به بازاریابی دیجیتال تغییر دهند. ا…
۱۴۰۲/۰۴/۱۶
252 مشاهده
راهنمای کامل بازاریابی اینترنتی
از گذشته تا به امروز، بازاریابی به معنای دستیابی به مشتریان هدف در مکان‌های گوناگون بوده و است. بااین‌حال امروزه شاهد این تغییر اساسی هستیم…
۱۴۰۲/۰۴/۰۳
261 مشاهده
معرفی ابزار های دیجیتال مارکتینگ
تقویت استراتژی‌های بازاریابی دیجیتال و بازگشت سرمایه بیشتر، در گروی بهره‌مندی صحیح از ابزارهای دیجیتال مارکتینگ است. شما با استفاده از دی…
۱۴۰۲/۰۳/۲۹
261 مشاهده
انواع بازاریابی محتوا
مدل‌های متنوعی از محتوا وجود دارند که می‌توان از آن‌ها برای تبلیغ برند و یافتن مشتری‌های جدید استفاده کرد. با وجود انواع بازاریابی محتوا د…
۱۴۰۲/۰۳/۲۶
280 مشاهده
چک لیست دیجیتال مارکتینگ
بازاریابی دیجیتال بهترین شیوه برای رشد کسب‌وکارها است. دیجیتال مارکتینگ این امکان را فراهم می‌کند تا از طریق کانال‌های ارتباطی مختلف، با …
۱۴۰۲/۰۳/۲۴
293 مشاهده
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.
دیدگاه خود را بنویسید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.