آژانس دیجیتال مارکتینگ سایبریشو
آژانس دیجیتال مارکتینگ سایبریشو

۱۰ نکته در مورد طراحی سایت باغ و تالار

نکات طراحی سایت تالار و باغ
دسته بندی: مقالات طراحی سایت
تاریخ نوشته: ۱۴۰۱/۰۲/۰۹
نویسنده: مدیر سایت
مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
بازدید : 648
دیدگاه: 0

عموی من صاحب یک باغ و تالار عروسی است و همیشه این سوال را از خود می‌پرسد که آیا طراحی سایت باغ و تالار برای من ضرورتی دارد؟! او همیشه به دنبال جذب مشتری بیشتر است و می‌خواهد تا جشن‌های زیادی را در باغش برگزار کند.

او همیشه با دیگران مشورت می‌کند و به‌دنبال ایده‌های جدید برای پیشرفت کسب‌وکارش می‌گردد. ولی بیشتر اوقات با ناامیدی زیاد در‌نهایت به نتیجه‌ای نمی‌رسد. یک‌بار به او پیشنهاد کردم که حتماً یک سایت راه‌اندازی کند.پس از گذشت مدت زمان کوتاهی وقتی او را دیدم، دوباره درمورد کسب‌وکارش با یکدیگر صحبت کردیم. خیلی خوشحال بود و از سایت نتیجه بسیار خوبی گرفته بود!

من مطمئنم که این سوال هم قطعاً برای شمایی که صاحب یک باغ و تالار عروسی هستید، یک دغدغه همیشگی است. چرا شما هم مانند عموی من یک وب‌سایت راه‌اندازی نمی‌کنید تا نتیجه شگفت‌انگیز این کار را با چشمان خود ببینید؟!

وجود یک وب‌سایت برای معرفی خدمات مراسم‌های تشریفاتی و جذب مشتری از فضای مجازی بسیار مهم است. زیرا افراد زیادی از طریق جستجو و بررسی در فضای مجازی به انتخاب اولیه تالار و باغ برای مراسم خود می‌پردازند. امروزه دیگر هیچ بحثی درمورد اهمیت وجود یک وب‌سایت برای معرفی باغ و تالار نیست. تنها موضوع مورد بحث در این زمینه فقط قالب و ساختار سایت و نحوه ارائه خدمات به مشتری است!

شما به عنوان صاحب یک تالار عروسی به چه روش‌هایی خدمات سالن و باغ خود را به مراجعین معرفی کرده و آن‌ها را جذب می‌کنید؟

من بااطمینان به شما می‌گویم که حال‌وهوای کسب‌وکار شما بعد از راه‌اندازی یک وب‌سایت بسیار متفاوت و دگرگون خواهد شد. در این شرایط شما 24 ساعت شبانه‌روز حتی بدون حضور فیزیکی با مشتریانتان در ارتباط خواهید بود. شما می‌توانید عکس‌ها و فیلم‌های بسیاری بر روی سایت قرار دهید و حق انتخاب را به‌عهده مشتری بگذارید. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا موشکافانه به بررسی این موضوع بپردازیم.

طراحی سایت باغ و تالار چه ضرورتی دارد؟

شاید در نگاه اول این‌چنین به نظر برسد که نوع خدمات ارائه شده توسط شما به هیچ وجه احتیاجی به سایت و تبلیغات در فضای مجازی ندارد! پس به دلایلی که در ادامه برای ضرورت داشتن سایت باغ و تالار اشاره شده است به‌خوبی فکر کنید:

دلیل اول: زمان شما ارزشمند است

برای درک ساده‌تر این موضوع برای شما مثالی واقعی می‌زنم. دخترخاله من در مرحله ازدواج و برنامه‌ریزی برای تدارکات عروسی است. او و همسرش باید کارهای بسیار زیادی را ساماندهی کنند. واقعا کلافه شدند و وقت کم آوردند.

به آن‌ها پیشنهاد دادم که باغ و تالار جشن خود را با جستجو در اینترنت پیدا کنند. آن‌ها همین کار را کردند و درنهایت یک باغ عالی همراه با هزینه‌ای بسیار مناسب و مقرون‌به‌صرفه پیدا کردند. در وقت و هزینه خود صرفه‌جویی کردند و درنهایت هم باخیال راحت به تمام کارهایشان رسیدند.

دلیل دوم: بدون پرداخت هزینه اضافی تبلیغ کنید

در چنین دنیایی که تکنولوژی و فضای مجازی با سرعت سرسام‌آوری در حال رشد و توسعه است، قطعاً تبلیغات در فضای مجازی سریع‌تر از هرگونه تبلیغ دیگری به دست مخاطبین شما رسیده و آن‌ها را برای خرید یا دریافت خدمات از شما تشویق می‌کند.

به‌کمک طراحی سایت برای کسب‌وکار خود دیگر احتیاجی نیست تا هزینه‌های گزاف و سنگینی را برای تبلیغات از طریق تلویزیون‌های شهری یا پخش بروشورهای تبلیغاتی پرداخت کنید. شما به‌راحتی می‌توانید خدمات خود را با استفاده از فضای مجازی به اطلاع مردم برسانید و برتری و پیشنهادات ویژه باغ و تالار خود را معرفی کنید. تبلیغات و برندسازی در فضای مجازی تاثیر شگرف و غیرقابل‌ باوری در راستای موفقیت کسب‌وکار شما به همراه دارد.

شما برای سفارش یک سایت باکیفیت و عالی باید با بخش‌های مختلف سایت آشنا باشید، بنابراین در ادامه قصد داریم تا شما را با مهم‌ترین قسمت‌های سایت آشنا کنیم:

بخش‌های مختلف در طراحی سایت باغ و تالار

یک سایت پویا و پاسخگو باید حتماً به‌صورت جامع و کامل طراحی شده باشد.

تصور کنید که یک مشتری بالقوه در سایت شما مشغول به چرخیدن است و بعد از تماشای دقیق عکس‌ها و فیلم‌های باغ تصمیم می‎‌گیرد تا رزرو خود را انجام دهد. چه عاملی در این شرایط بسیار تاثیرگذار است؟ قطعاً هدایت کردن صحیح مشتری به دریافت خدمات از شما!

اگر وب‌سایت شما به‌خوبی طراحی شده باشد، کاربر می‌تواند به‌‌راحتی وارد بخش‌های مختلف سایت شده و خدمات مورد‌ نیاز خود را انتخاب کند. ارتباط صحیح و واضح بین صفحات وب‌سایت شما و نحوه حرکت کردن از هر صفحه به صفحه دیگر می‌تواند مشتری را به‌راحتی به‌سمت صفحه پرداخت هدایت کند.

برای درک بهتر این موضوع لازم است تا شما نیز در مورد قسمت‌های مهم و اساسی در هنگام طراحی سایت باغ و تالار اطلاعات کامل و جامع داشته باشید. پس این لیست را تا آخر مطالعه کنید.

1. صفحه اصلی سایت باغ و تالار

مهم‌ترین بخش هر سایتی صفحه اصلی آن است؛ این صفحه باید آنقدر بهینه و استاندارد باشد که کاربر را مدهوش خود کند! ما در سایبری شو در طراحی بهترین و پویاترین صفحه اصلی سایت به شما کمک می‌کنیم.

صفحه اصلی سایت باید متشکل از عکس‌های باغ و تالار، تنوع خدمات، نحوه برگزاری جشن‌ها و اطلاعات مهم دیگر باشد.

2. هدر و فوتر سایت

 بخش‌های ابتدایی و انتهایی سایت را هدر و فوتر می‌نامند. در این بخش‌ها اطلاعات کلی و راه‌های ارتباطی با شما به مخاطب معرفی می‌شود. در هنگام طراحی سایت باغ و تالار باید در بخش فوتر اطلاعات تماس و آدرس دقیق باغ درج شود.

3. منو اصلی سایت

این بخش از سایت معمولاً بعد از هدر قرار می‌گیرد و راهنمای حرکت مخاطب در سایت است. در منو اصلی به معرفی دسته‌بندی‌ها و بخش‌های فرعی سایت پرداخته می‌شود. تمامی خدمات باغ و تالار شما باید با یک دسته‌بندی مشخص در منو اصلی سایت قرار بگیرد.

4. اسلایدشو

 در بخش اسلایدشو قرار است تا از کلیپ‌های هیجان‌انگیز و متفاوت از نحوه خدمات شما و فضای باغ و تالار استفاده شود. همیشه محتوای چندرسانه‌ای می‌تواند توجه مخاطب را دوبرابر جذب کند.

5. صفحه تصاویر

تصاویر خیلی بیشتر از کلمات روی مخاطب تاثیر می‌گذارند و با او ارتباط برقرار می‌کنند. بنابراین شما باید حتماً یک صفحه تخصصی برای تصاویر متنوع و جذاب از فضای باغ و تالار خود داشته باشید. تصاویر به‌راحتی می‌توانند زیبایی‌ها و جذابیت‌های فضای باغ را به مخاطبین شما نشان دهند.

6. صفحه درباره ما

در این قسمت شما به معرفی سوابق کاری، خدمات ویژه، نحوه برگزاری مجالس و اطلاعات مورد نیاز در مورد خدمات تخصصی خود در باغ و تالار خواهید پرداخت.

7. صفحه تماس با ما

داشتن صفحه تماس با ما در سایت تالار بسیار مهم است

معرفی دقیق و واضح نحوه ارتباط با سازمان شما بسیار مهم است. به همین دلیل در یک صفحه جدا باید اطلاعات کامل تماس و آدرس دقیق سالن درج شود. قابلیت نمایش لوکیشن دقیق بر روی نقشه، اعلام ساعات پاسخگویی و زمان مناسب حضور زوجین در باغ و تالار می‌تواند نحوه ارتباط گرفتن مشتریان با شما را بسیار ساده و لذت‌بخش کند.

8. صفحه تعرفه خدمات

قطعاً هر شخصی تمایل دارد تا از قیمت‌ها و شرایط پرداخت سالن و باغ اطلاعات کلی داشته باشد. اختصاص یک صفحه به معرفی تعرفه خدمات و هزینه‌ها می‌تواند امنیت خاطر بیشتری را در مخاطب ایجاد کند.

9. منو خدمات ویژه

در این منو شما می‌توانید تخفیف‌های مناسبتی یا خدمات ویژه باغ و سالن خود را به مشتریان معرفی کنید. این منو در اصل وجه‌تمایز شما با دیگران است. پس حتماً باید به این قسمت توجه ویژه داشته باشید و خدمات خاص و جذاب برای مخاطب را معرفی کنید.

10. منو غذا

 یکی از گزینه‌های مهم در هنگام برگزار کردن مراسم جشن در اصل بخش پذیرایی و غذاست. بهتر است تا مراجعه‌کننده قبل از اینکه به صورت حضوری در دفتر شما حضور یابد؛ از روی سایت اطلاعات کاملی را در مورد غذاها و منوهای قابل انتخاب به دست آورد.

این امر باعث می‌شود تا مراحل انتخاب برای او راحت‌تر شود.

11. امکان رزرو آنلاین و درگاه پرداخت

گروهی از مشتریان که قبلاً از خدمات شما استفاده کرده‌اند و از کیفیت خدمات راضی بوده‌اند، قطعاً برای جشن‌های بعدی خود تمایل دارند تا به صورت آنلاین تاریخ مورد نظر خود را انتخاب کرده و پرداخت انجام دهند. این بهترین فرصت برای احترام به انتخاب مشتریان قدیمی شماست.

12. ارتباط با مدیریت

وجود صفحه ارتباط با مدیریت در هنگام طراحی سایت باغ و تالار باعث می‌شود تا مشتری اطمینان بیشتری نسبت به شما و خدمات ارائه‌شده توسط تیم شما به دست آورد. 

13. منو هماهنگی غیرحضوری با مسئول برگزاری مراسم

یکی از برگه‌های برنده شما این است که تا حد امکان به ارائه خدمات به صورت متفاوت و بسیار راحت به مشتری بپردازید. قابلیت هماهنگی غیرحضوری برای جشن به‌عنوان یکی از این خدمات متفاوت به‌حساب می‌آید.

قطعاً موارد بیشتر و متنوع‌تری باتوجه به خدمات ارائه شده توسط هر سالن تشریفات می‌تواند در هنگام طراحی سایت باغ و تالار به این موارد اضافه یا کم شود. تمامی این موارد قابل سفارشی‌سازی در سایت هستند. فقط کافی است تا یک جلسه مشاوره با متخصصین و طراحان سایبری‌شو داشته باشید تا به صورت کامل در این زمینه شما را راهنمایی کنند.

پس از شناخت و انتخاب دقیق منوها و بخش‌های مختلف سایت، به معرفی نکاتی کلیدی و اساسی در هنگام طراحی خواهیم پرداخت.

توجه به این نکات کلیدی در طراحی سایت باغ و تالار ضروری است

نکات کلیدی در طراحی سایت باغ و تالار

همیشه به یاد داشته باشید که توجه به برخی نکات ظریف ولی مهم و تاثیرگذار می‌تواند بازدهی و موفقیت سایت شما را دوبرابر کند. اگر تمایل دارید تا سایت شما نسبت به رقبایتان در جایگاه بالاتری قرار بگیرد و وجه‌تمایز آن به‌خوبی مشخص باشد؛ رعایت این نکات در هنگام طراحی سایت باغ و تالار به شما پیشنهاد می‌شود.

1. رنگ‌ها بر روی سایت باغ و تالار معجزه می‌کنند!

شما قرار است تا در شادی و خوشحالی مردم شریک باشید. پس همین حس‌وحال را هم به مخاطبین خود انتقال دهید. بهتر است تا برای تمامی صفحات سایت و معرفی خدمات از رنگ‌های شاد و آرامش‌بخش استفاده کنید.

رنگ‌ها تاثیر مستقیمی بر روی احساسات و طرز تفکر افراد دارند. تم رنگی سایت را از ترکیب رنگ‌های شاد و جذاب انتخاب کنید تا مخاطب در همان لحظه ورود به سایت احساس شادی و آرامش کند.

برای مثال رنگ‌هایی مانند صورتی روشن، آبی روشن و سفید از بهترین انتخاب‌ها به حساب می‌آید. همچنین استفاده از رنگ‌های باشکوهی مانند طلایی یا نقره‌ای را فراموش نکنید. این رنگ‌ها در طراحی سایت باغ و تالار معجزه می‌کنند.

2. کامل و جامع بیان کنید

تمامی خدمات خود را به‌صورت جزء به جزء روی سایت بنویسید. این کار نشان‌دهنده تسلط، سابقه و تخصص شما در برگزاری مجالس است. همچنین ممکن است هر مشتری به دنبال یک نوع خاص از خدمات بگردد. شما با ذکر تمامی خدمات خود می‌توانید مشتری‌هایی با سلیقه‌های متفاوت را جذب کنید.

خدمات شما می‌تواند شامل هرچیزی باشد. از گل‌آرایی میز و درب ورودی تا نحوه پذیرایی از مهمانان. در هنگام توضیح خدمات خود بهتر است هیچ امری را بدیهی تصور نکنید و کاملاً دوستانه تمامی خدمات را نام ببرید.

3. محتوای سایت را هوشمندانه انتخاب کنید

در هنگام طراحی سایت باید توجه داشته باشید که مخاطبان شما بیشتر به‌دنبال محتوای چند‌رسانه‌ای هستند. عکس، فیلم و ویدیو‌های کوتاه همگی از محتواهای ضروری و اساسی برای یک سایت ارائه‌دهنده خدمات مجالس به‌حساب می‌آید.

عکس‌های باکیفیت و با حجم کم و همچنین ویدیوهایی از فضای باغ و تالار می‌تواند به‌سرعت توجه مخاطب شما را به سایت جلب کند.

4. بهینه‌سازی سایت را فراموش نکنید

محتوای سایت خود را آپدیت و به‌روز نگه‌دارید. به‌صورت مرتب روی سایت مطالب و یا عکس‌های بهینه‌شده طبق اصول سئو آپلود کنید تا همیشه سایت شما در صفحه اول موتورهای جستجوگر نمایش داده شود.

قوانین و اصول سئو سایت را یاد بگیرید و با استفاده از این اصول و رعایت کردن نکات آن تلاش کنید تا همیشه در جستجوهای برتر ظاهر شوید. این کار بر روی موفقیت شما و جذب مشتری بسیار تاثیرگذار است.

5. خلاقیت و ایده‌پردازی را سرلوحه کار خود قرار دهید

ایده‌های جدید و خلاقانه همیشه مورد استقبال همگان قرار می‌گیرد. به همین دلیل تلاش کنید تا هم در نحوه ارائه خدمات خود به مشتری و هم در جذب مشتری کاملاً خلاقانه و متفاوت عمل کنید.

انسان‌ها تمایل دارند تا همیشه نسبت به دیگران وجه‌تمایز داشته باشند. اگر شما بتوانید این خواسته را برای مشتریان خود برآورده کنید، مطمئن باشید نیمی از راه را موفقیت‌آمیز سپری کرده‌اید.

اگر تمامی نکات ذکر شده در بالا را رعایت کنید، موفقیت شما صددرصدی است. فقط کافی است تا تصمیم قطعی خود را برای راه‌اندازی وب‌سایت تخصصی و حرفه‌ای بگیرید.

در این مقاله تلاش کردیم تا اهمیت طراحی سایت را برای شما بیان کنیم. قطعاً تبلیغات در فضای مجازی بازده بیشتری داشته و به شما در ارائه خدمات بهتر به مشتریانتان کمک می‌کند. بنابراین فرصت را از دست ندهید و همین الان برای داشتن یک سایت تخصصی و منحصر‌به‌فرد اقدام کنید.

چگونه از خدمات تیم سایبری‌شو برای طراحی سایت باغ و تالار بهره ببرم؟

تحقیقات نشان داده است که 81 درصد از افراد قبل از خرید کالای موردنظر خود یا دریافت هرگونه خدمات به جستجو در اینترنت می‌پردازند. این درصد واقعاً زیاد است و فقط هم مهر تایید بر اهمیت وجود یک وب‌سایت در رشد هر شغل و حرفه‌ای است. بنابراین تصور کنید که طراحی یک وب‌سایت تخصصی و پویا تا چه اندازه می‌تواند موفقیت و درآمد شما را افزایش دهد.

این ضرب‌المثل معروف «ماهی را هروقت از آب بگیری، تازه است!» مصداق شرایط شماست. هنوز هم داشتن سایت برای شما دیر نشده است. همین الان اقدام کنید. طراحان و برنامه‌نویسان حرفه‌ای و باتجربه ما در تیم سایبری‌شو همواره در راستای ارائه بهترین خدمات در زمینه طراحی سایت باغ و تالار و انواع سایت‌های فروشگاهی، شخصی و خبری تلاش می‌کنند.  

شما با دریافت مشاوره رایگان و تخصصی از تیم سایبری‌شو در زمینه صفر تا صد مراحل طراحی سایت و ارائه خدمات پشتیبانی می‌توانید بهترین انتخاب را داشته باشید. فقط کافی است تا از طریق راه‌های ارتباطی درج شده در سایت با ما تماس بگیرید و بقیه روند را با خیال راحت به دست متخصصین بسپارید.

کپی لینک
مفید بود؟

مقالات مرتبط

بهترین نرم افزار طراحی رابط کاربری (UI)
ساخت و طراحی رابط کاربری یک فرآیند پیچیده است که بر تجربه بصری یک محصول دیجیتال نظیر وب‌سایت و اپلیکیشن تمرکز دارد. انواع نرم افزار طراحی را…
۱۴۰۲/۰۳/۰۸
298 مشاهده
تئوری رنگ ها چیست؟
رنگ یکی از هفت عنصر اصلی هنر و جزو اولین مهارت‌هایی است که در مدرسه یاد می‌گیریم. در تئوری رنگ ها به تمام مواردی پرداخته می‌شود که یک هنرمند …
۱۴۰۲/۰۳/۰۴
321 مشاهده
طراح UI UX چه کسی است؟
هدف اصلی طراحی UI UX ایجاد یک تجربه کاربری مثبت است که مشتریان را تشویق می‌کند به یک محصول یا برند پایبند و متعهد باشند.‌ مسئولیت رضایت کلی کار…
۱۴۰۲/۰۲/۲۶
564 مشاهده
بهترین نرم افزار طراحی تجربه کاربری (UX)
تعداد زیادی نرم افزار طراحی تجربه کاربری در بازار وجود دارند. این موضوع تصمیم‌گیری در مورد بهترین و مفیدترین …
۱۴۰۲/۰۲/۲۴
564 مشاهده
آشنایی با ۱۵ تا از مهمترین اصول طراحی سایت
طراحی وب‌سایت یک فرآیند کاملاً انحصاری است که باید بیانگر ماهیت و شخصیت برند شما باشد. برای دستیابی به یک طراحی ایده‌آل، …
۱۴۰۲/۰۲/۲۲
514 مشاهده
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.
دیدگاه خود را بنویسید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.