معرفی 10 عامل تاثیرگذار در هزینه‌ها

لوگو رنگی سایبری شو

سلام

به سایبری شو خوش آمدید 🙂

همین یک دقیقه ویدئو کافیست تا مسیر زندگیتو تغییر بده!!

فهرست مطالب

یکی از سوالات مهم و رایج افراد در هنگام طراحی سایت این است: «لیست قیمت طراحی سایت به چه صورت است؟!» بیایید قبول کنیم که همیشه هزینه و قیمت برای ما به‌عنوان یک عامل تاثیرگذار در هنگام انتخاب به‌حساب می‌آید. البته که حق هم با ماست!

به یاد دارم که یکی از دوستانم که هم‌اکنون صاحب کسب‌وکار بزرگ و بسیار هم موفق است، از خاطرات روزهای اول کارش برایمان تعریف می‌کرد. او تصمیم گرفته بود که برای گسترش کسب‌وکار و درآمدش باید حتماً یک سایت داشته باشد. اما مطمئن نبود که آیا هزینه‌کردن برای سایت امری ضروری و مهم است یا نه!

او بسیار خوشحال است که در همان ابتدا مقداری هزینه معقول را به طراحی و ساخت یک سایت خاص و منحصر‌به‌فرد اختصاص داد. همان سایت باعث شد تا او در میان رقبایش متمایز و شاخص شود و حتی به‌راحتی برندسازی هم انجام دهد.

امروزه برای شروع هر کسب‌وکار جدیدی و یا حتی گسترش هر بیزینس قدیمی لازم است تا یک سایت داشته باشید. اهمیت این موضوع بر هیچ شخصی پوشیده نیست. تنها یک عامل تاثیرگذار در هنگام تصمیم‌گیری برای طراحی سایت وجود دارد و آن هم چیزی نیست جز: لیست قیمت طراحی سایت!

قیمت‌های طراحی و ساخت هر سایت باتوجه‌به امکانات و ویژگی‌های سایت بسیار متغیر است. همچنین، شرکت طراحی کننده سایت، سابقه و میزان مهارت او در طراحی و ارائه خدمات پشتیبانی نیز در قیمت نهایی بسیار تاثیرگذار است.

فرقی نمی‌کند که در کدام حرفه و شغل مشغول به فعالیت هستید، بهترین تصمیم‌گیری این است که از همان ابتدای کار برای داشتن سایت حرفه‌ای و خاص خود هزینه کنید تا درنهایت از تاثیر و نتیجه آن در رشد کسب‌وکارتان شگفت‌زده شوید.

آیا شما طراحی سایت خود را شروع کرده‌اید؟! اگر به اطلاعات بیشتری درمورد قیمت و عوامل تاثیرگذار بر آن نیاز دارید، تا آخر این مقاله همراه من باشید تا اطلاعات کاملی در این زمینه کسب کنید.

عوامل موثر در لیست قیمت طراحی سایت

عوامل متعددی در اعلام آخرین لیست قیمت طراحی سایت در هر شرکتی تاثیرگذار است. ازآنجایی‌که هر کسب‌وکار اینترنتی برای شروع حتماً به یک سایت احتیاج دارد، پس شما باید در مرحله اول با آگاهی کامل از نیازهای بیزینس خود اقدام به انتخاب خدمات موردنیاز در طراحی و ساخت وب‌سایت کنید.

تمامی این عوامل تاثیرگذار در لیست قیمت طراحی سایت به دو دسته امکانات عمومی و امکانات اختصاصی طراحی سایت تقسیم‌بندی می‌شوند. در ادامه مقاله با من همراه باشید تا به شناخت کاملی از تمامی این عوامل برسید.

امکانات عمومی تاثیرگذار در لیست قیمت طراحی سایت

برخی از امکانات در هنگام طراحی و ساخت هر وب‌سایت به‌صورت عوامل پایه و از امکانات عمومی در نظر گرفته می‌شوند. هرکدام از این فاکتورها به‌اندازه خود در اعلام آخرین لیست قیمت طراحی سایت تاثیرگذار هستند و همگی از ضروریات یک سایت به‌حساب می‌آیند. در ادامه به‌صورت تخصصی با این عوامل آشنا می‌شوید.

1- در ابتدا باید نوع سایت را انتخاب کنید!

انتخاب نوع سایت، یکی از مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار بر قیمت اولیه سایت است. وب‌سایت‌ها دارای انواع مختلفی هستند که عبارت‌اند از: وب‌سایت شرکتی، سایت فروشگاهی، وب‌سایت خبری، وب‌سایت موزیک و سایت دانلود فیلم و سریال.

هرکدام از این مدل وب‌سایت‌ها به فضای متفاوتی از هاست احتیاج دارند. همین عامل نیز بر قیمت نهایی کار تاثیر مستقیم دارد. برای مثال هاست اشغال‌شده در یک وب‌سایت شرکتی بسیار کمتر از هاست اشغال‌شده در وب‌سایت دانلود فیلم و سریال است؛ بنابراین هزینه پرداختی آن نیز به نسبت کمتر است.

2- رابط کاربری (UI)، مهم‌ترین امکان عمومی تاثیرگذار

تحقیقات نشان داده است که 94 درصد از کاربران در هنگام ورود به یک سایت فقط به‌ظاهر و شکل کلی سایت توجه می‌کنند. درصورتی‌که سایت ظاهر جذاب و خیره‌کننده‌ای نداشته باشد، به‌سرعت صفحه سایت را می‌بندند و از آن خارج می‌شوند.

تمام موارد موجود در ظاهر وب‌سایت شما که کاربر درزمان ورود به سایت مشاهده می‌کند در اصل همان رابط کاربری یا  UI است. عکس‌های باکیفیت صفحات سایت و مخصوصاً صفحه اول سایت، انیمیشن و محتوای ویدیویی، منوهای سایت و ظاهر کلی سایت همگی شامل رابط کاربری می‌شوند.

این عوامل دقیقاً تعیین‌کننده میزان زمانی هستند که کاربر در سایت شما سپری می‌کند. به هر میزان که این مدت‌زمان افزایش یابد، بالطبع آن قطعاً رتبه سایت در موتورهای جستجو نیز بهبود پیدا می‌کند؛ بنابراین اهمیت این عامل را دست‌کم نگیرید. زیرا طراحی گرافیکی و مسیر حرکت در سایت باید به‌اندازه‌ای جذاب باشد که کاربر را مجذوب خود کند و او را مدت زمان بیشتری در سایت نگه دارد.

3- ریسپانسیو بودن وب‌سایت از اولویت‌هاست!

ریسپانسیو بودن وب‌سایت به این معناست که صفحات وب‌سایت شما برای دیگر دیوایس‌ها و مخصوصاً موبایل نیز طراحی پاسخگو داشته باشد. طراحی پاسخگو برای موبایل به این صورت است که دیگر احتیاجی به اسکرول کردن صفحه موبایل برای دیدن صفحات وب‌سایت شما نیست.

ازآنجایی‌که امروزه بیشتر کاربران از گوشی موبایل برای جستجو در اینترنت و حتی خریدهای خود استفاده می‌کنند، بنابراین ریسپانسیو بودن وب‌سایت برای نسخه موبایل بسیار اهمیت دارد.

همین امر باعث جذب مخاطب و درنتیجه افزایش رتبه سایت در موتورهای جستجوگر می‌شود.

4- تجربه کاربری (UX) را فراموش نکنید!

تجربه کاربری (UX) در اصل شامل تمامی کدها و دستوراتی می‌شود که در پشت تمامی صفحات وب‌سایت قرار دارد و برای شما و کاربر قابل دیدن نیست.

این بخش بسیار اهمیت دارد و تاثیر مستقیمی بر مخاطب می‌گذارد. برای مثال طراحی وب‌سایت باید به شکلی باشد که مخاطب بتواند مسیر خود را به‌راحتی پیدا کرده و به‌تمامی بخش‌های سایت دسترسی داشته باشد.

حس مخاطب همیشه حرف اول را می‌زند! اگر او از سایت شما و جستجو در آن حس خوبی داشته باشد، قطعاً به سایت شما بازمی‌گردد. همین امر باعث افزایش بازدید سایت و درنهایت بهبود رتبه سایت در موتورهای جستجوگر می‌شود.

تا به اینجا با امکانات عمومی و ضروری برای هر وب‌سایت آشنا شدید. برای اینکه بتوانید یک وب‌سایت جامع و جذاب داشته باشید، باید با امکانات اختصاصی سایت نیز آشنا شوید. در ادامه نیز با من همراه باشید تا با دیگر امکانات مهم تاثیرگذار در آخرین لیست قیمت طراحی سایت نیز آشنا شوید.

امکانات اختصاصی تاثیرگذار در لیست قیمت طراحی سایت

برخی از امکانات دیگر در زمان طراحی سایت به‌صورت اختصاصی و در صورت درخواست کارفرما مورد بررسی دقیق قرار می‌گیرند. این امکانات به شکل امتیازات ویژه برای سایت در نظر گرفته می‌شوند و در رقم نهایی لیست قیمت طراحی سایت بسیار تاثیرگذار هستند. در ادامه به برخی از این عوامل اشاره شده است.

1- قدرت سرعت بالای وب‌سایت را دست‌کم نگیرید!

میزان سرعت وب‌سایت برای بالا آوردن صفحات سایت از اهمیت بسیاری برخوردار است. قطعاً هیچ شخصی تمایل ندارد تا ثانیه‌های زیادی را فقط برای بازشدن یک صفحه تلف کند. این امر در سئو سایت و درنهایت رتبه سایت بسیار تاثیرگذار است.

عامل زیادی بر سرعت بالای وب‌سایت تاثیر مستقیم می‌گذارند. اما بخشی از این عوامل شامل دستوراتی است که برنامه‌نویس در قالب کدنویسی از همان ابتدا در وب‌سایت اعمال می‌کند. بخش دیگر نیز به استفاده از عکس‌ها و ویدیوهای باکیفیت ولی کم‌حجم مرتبط می‌شود.

2- دامنه سایت خود را هوشمندانه انتخاب کنید!

دامنه سایت یا tld در اصل یکی دیگر از فاکتورهای مهم در هنگام طراحی سایت و لیست قیمت طراحی سایت در نظر گرفته می‌شود. TLD مخفف عبارت Top Level Domain  است که در زبان فارسی به معنای دامنه سطح بالای سایت است.

برای مثال org.، net.، ir. و com. همگی از دامنه‌های مختلف برای سایت به‌حساب می‌آیند. توجه داشته باشید که دامنه com. متعلق به تمام دنیاست و قطعاً هزینه بیشتری را شامل می‌شود. درحالی که دامنه ir. فقط مختص ایران است و شامل هزینه بالایی نمی‌شود. این دامنه از بهترین و ارزان‌ترین دامنه‌ها به‌حساب می‌آید که برای سایت شما انتخاب مناسبی است.

3- پنل مدیریتی قدرتمند را به‌خاطر داشته باشید!

اگر قصد دارید تا در سطح حرفه‌ای فعالیت کنید و به امکانات و آپشن‌های ویژه و خاصی در سایت خود دسترسی داشته باشید، پس پنل مدیریتی قدرتمندی را از برنامه‌نویس سایت خود بخواهید.

به هر میزان که دسترسی شما در پنل مدیریتی بیشتر باشد، به همان میزان نیز توانایی بیشتری برای ایجاد تغییرات و مدیریت وب‌سایت خود دارید. پس از این گزینه حتماً نهایت بهره‌وری را داشته باشید.

4- قالب آماده یا یک CMS اختصاصی؟!

آیا برای شکل و ظاهر کلی سایت خود تصمیم نهایی را گرفته‌اید؟ قصد دارید تا از یک قالب آماده استفاده کنید یا اینکه تمایل دارید تا قالب وب‌سایت شما از صفر تا صد به‌صورت تخصصی طراحی و اجرا گردد؟

اگر تمایل دارید تا از قالب‌های آماده استفاده کنید، قطعاً زمان در نظر گرفته شده برای طراحی سایت کاهش می‌یابد و بالطبع آن نیز هزینه‌ها کمتر می‌شود. اما اگر می‌خواهید تا یک CMS اختصاصی و منحصربه‌فرد داشته باشید، قطعاً زمان بیشتری می‌طلبد و هزینه‌ها نیز افزایش می‌یابد. ولی فراموش نکنید که انسان‌ها همیشه به‌دنبال آیتم‌های منحصربه‌فرد هستند.

در این قسمت از مقاله با امکانات عمومی و اختصاصی تاثیرگذار در آخرین لیست قیمت طراحی سایت آشنا شدید. حال به‌سراغ معرفی عوامل مهم دیگری می‌پردازیم که تاثیر آن‌ها نیز بر قیمت طراحی سایت کاملاً واضح و مشهود است.

تاثیر این عوامل را در لیست قیمت طراحی سایت نادیده نگیرید!

علاوه بر امکاناتی که در بالا ذکر شد، برخی عوامل دیگر نیز به‌صورت مستقیم بر لیست قیمت طراحی سایت تاثیر می‌گذارند. در ادامه به بررسی دقیق این عوامل خواهیم پرداخت.

1- تاثیر شرکت‌ها بر لیست قیمت طراحی سایت

امروزه شرکت‌های مختلفی به طراحی و ساخت سایت مشغول هستند و هرکدام نیز برخی از خدمات خاص را به مشتریان خود ارائه می‌دهند. نکته قابل‌توجه این است که نوع شرکت‌های ارائه‌دهنده این خدمات نیز بر قیمت نهایی طراحی سایت تاثیرگذار است.

اگر شما تصمیم گرفتید تا از یک شرکت بزرگ و باسابقه برای طراحی سایت کمک بگیرید، قطعاً هزینه بیشتری نسبت به یک شرکت کوچک پرداخت خواهید کرد. اما فراموش نکنید که شرکت بزرگ‌تر قطعاً تیم طراحی و کدنویسی متخصص و حرفه‌ای دارد و خدمات پس از فروش بهتری را به مشتریان خود ارائه می‌دهد. مثال واضحی از این شرایط برایتان بیان می‌کنم.

ما در تیم سایبری شو آماده هستیم تا خدماتی حرفه‌ای و خاص را به شما مشتریان عزیز ارائه دهیم. تیم ما از گروه‌های کوچک و بزرگ طراحان گرافیک، کدنویسان حرفه‌ای، متخصصین پشتیبانی، تیم بهینه‌سازی و آموزش تشکیل شده است که به‌صورت تخصصی آماده خدمت‌رسانی به همه شما عزیزان هستند.

ما از صفر تا صد طراحی سایت را برای شما سروران گرامی به‌صورت تخصصی انجام می‌دهیم و در تمامی مراحل رشد و توسعه سایت و کسب‌وکار شما در کنارتان هستیم تا بهترین مسیرها را به شما نشان داده و شما را در این مسیر پشتیبانی کنیم. شما هرگونه خدماتی که از ما دریافت کنید، تضمین مسیر موفقیت شما نیز با ماست.

2- تاثیر هاست بر لیست قیمت طراحی سایت

هاست سایت را فراموش نکنید! هاست یک سایت در اصل مهم‌ترین و اصلی‌ترین بخش یک سایت به‌حساب می‌آید. هاست حکم یک زمین را دارد که خانه روی آن بنا می‌شود. تمامی عکس‌ها، متن، اطلاعات، الگوها و ویدیوهای سایت روی هاست قرار می‌گیرند. تمام متن‌هایی که می‌خوانید در ابتدا روی هاست ذخیره شده‌اند و سپس برای شما نمایش داده می‌شوند.

هاست‌ها دارای ظرفیت ویژه و حجم محدود هستند و باید دائماً به‌روزرسانی شوند. حجم هاست‌ها قابل تغییر است. برای مثال می‌توان به هاست با حجم 5 گیگابایت، 10 گیگابایت و یا بیشتر و کمتر اشاره کرد.

فراموش نکنید که موضوع انتخاب هاست یک امر کاملاً تخصصی است و بهتر است تا در هنگام خرید و انتخاب هاست با متخصصین این امر مشورت نمایید.

چگونه می‌توانم باتوجه‌به لیست قیمت طراحی سایت بهترین انتخاب داشته باشم؟

همان‌طور که در ابتدای مقاله گفتیم، قطعاً قیمت یکی از موارد مهم در هنگام طراحی سایت به‌حساب می‌آید. اما حقیقت این است که همین سایت در اصل می‌تواند بزرگ‌ترین و مهم‌ترین عامل موفقیت کسب‌وکار شما باشد. پس نباید به‌هیچ‌عنوان آن را نادیده گرفت.

ازطرفی دیگر نیز این ضرب‌المثل مصداق شرایط شماست: «هرچقدر پول بدی، همون‌قدر آش می‌خوری!»

ما برای شما یک پیشنهاد عالی داریم. بهترین راه‌حل این است که با مشاورین سایبری شو تماس گرفته و یک مشاوره تخصصی و حرفه‌ای در مورد طراحی سایت خود و لیست قیمت طراحی سایت از آن‌ها دریافت کنید.

در حالت کلی باید توجه داشته باشید که یک قیمت واحد و مشخص برای طراحی سایت وجود ندارد و قیمت طراحی سایت به‌صورت نهایی پس از انتخاب نوع سرویس و امکانات، قالب سایت و مدت زمان تحویل کار مشخص می‌شود.

ولی تیم متخصص ما در سایبری شو می‌تواند هرگونه خدماتی را با هر میزان هزینه‌ای که مدنظر داشته باشید به شما عزیزان تحویل دهد. پس بیشتر از این درنگ نکنید و همین‌الان با ما تماس بگیرید.

شما می‌توانید پس از دریافت مشاوره تخصصی و حرفه‌ای برای طراحی سایت، سفارش خود را با آگاهی و اطلاعات کامل ثبت کنید و از نتیجه کار نیز خیالتان راحت باشد. آیا شما برای سایت تخصصی خود اقدامی کرده‌اید؟!

خوشحال می‌شویم اگر مقاله را با دوستان و همکارانتان به اشتراک بگذارید تا آن‌ها هم از مطالب مفید این مقاله استفاده کنند.

برای مشاوره رایگان فرم زیر را پر کنید

نظرات کاربران

senior man white sweater eyeglasses scaled

علیرضا خلیل پور

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.

senior man white sweater eyeglasses scaled

علیرضا خلیل پور

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.

senior man white sweater eyeglasses scaled

علیرضا خلیل پور

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.

senior man white sweater eyeglasses scaled

علیرضا خلیل پور

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.

نمونه کار های سایبری شو

نوع پروژه: فروشگاهی

مدت زمان اجرایی: 14 روز کاری

 مجری:تیم طراحی سایبری شو

نوع پروژه: فروشگاهی

مدت زمان اجرایی: 14 روز کاری

 مجری:تیم طراحی سایبری شو

نوع پروژه: فروشگاهی

مدت زمان اجرایی: 14 روز کاری

 مجری:تیم طراحی سایبری شو

اعضای تیم سایبری شو

Headshot of confident mature European male pensioner keeps arms folded, wears optical glasses and white sweater, being sure in something, isolated over purple background. People and aging concept
5/5
علیرضا خلیل پور اصل

طراح سایت و رابط کاربری در مجموعه سایبری شو

wordpress 72%
css 56%
html 62%
php 27%
ui-ux 86%
Headshot of confident mature European male pensioner keeps arms folded, wears optical glasses and white sweater, being sure in something, isolated over purple background. People and aging concept
5/5
علیرضا خلیل پور اصل

طراح سایت و رابط کاربری در مجموعه سایبری شو

wordpress 62%
css 50%
html 77%
php 79%
ui-ux 27%
Headshot of confident mature European male pensioner keeps arms folded, wears optical glasses and white sweater, being sure in something, isolated over purple background. People and aging concept
5/5
علیرضا خلیل پور اصل

طراح سایت و رابط کاربری در مجموعه سایبری شو

wordpress 52%
css 80%
html 52%
php 57%
ui-ux 67%

تماس با ما

برای دریافت مشاوره رایگان توسط کارشناسان ما کافیست مشخصات خود را برای ما در فرم روبه رو نوشته و ارسال کنید تا در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس برقرار کنند.