لوگو رنگی سایبری شو

سلام

به سایبری شو خوش آمدید 🙂

آشنایی با 4 ترند بی‌نظیر ساخت سایت در ارومیه

سؤال بسیاری از صاحبان کسب‌وکارها در مرکز استان آذربایجان غربی این است: «چرا طراحی سایت در ارومیه اهمیت زیادی دارد؟!» داستانی جالب درباره پاسخ این پرسش به‌یاد دارم!

آقای محمدی یکی از دوستان پدرم، در بازار بزرگ ارومیه یک مغازه فروش سوجوق (نوعی شیرینی با ترکیب شیره انگور و نشاسته) دارد. او مرد میانسالی است و زیاد با دنیای مجازی کاری ندارد! آقای محمدی سال‌ها در این صنعت فعالیت می‌کند و مغازه‌اش جزو بهترین شیرینی‌فروشی‌های محلی ارومیه به‌حساب می‌آید!

راستش را بخواهید عاشق سوجوق‌های او هستم اما چون مدتی در شهری دیگر زندگی می‌کردم، نمی‌توانستم از او چیزی بخرم. یک‌بار که آقای محمدی را دیدم پیشنهادی جذاب به او دادم: «آقای محمدی! چرا یک سایت برای شیرینی‌فروشی خود راه‌اندازی نمی‌کنی؟! مطمئنم افراد زیادی مثل من دوست دارند از شما سوجوق بخرند!» او خنده‌ای بند سر داد و گفت: «دیگر از ما گذشته!»

دختر آقای محمدی با شنیدن پیشنهادم به فکر فرو رفت! چند ماه بعد متوجه شدم او سایتی برای شیرینی‌فروشی پدرش تأسیس کرده است. امروز چندین سال از آن ماجرا می‌گذرد؛ فروش شیرینی‌های آقای محمدی از راه وب‌سایت چندین برابر میزان فروش حضوری آن‌هاست!

سایت گوگل اعلام کرده، میزان جستجوهای کاربران در این سایت بیش از 2 تریلیون در سال است! این آمار اهمیت ساخت یک سایت مناسب برای کسب‌وکار شما در ارومیه را نشان می‌دهد. آیا دیگر دلایل ضرورت ساخت سایت در این شهر را می‌دانید؟! به ادامه مطلب بروید تا علاوه بر این موضوع، با 4 اصل و 4 ترند طراحی سایت در ارومیه نیز آشنا شوید.

فهرست مطالب

چرا طراحی سایت در ارومیه مهم است؟!

حضور آنلاین یک کسب‌وکار می‌تواند تأثیر زیادی بر موفقیت آن داشته باشد. در عصر حاضر، برخی از صاحبان سازمان‌های و بازاری‌های ارومیه هنوز نمی‌دانند بسیاری از مشتریان قبل از خرید از آن‌ها، از سایت‌شان بازدید می‌کنند!

یک حضور آنلاین قوی، به‌ویژه وب‌سایت (نه شبکه‌های اجتماعی!) می‌تواند درآمد شما را چندین برابر کند! وقتی از مردم ارومیه می‌پرسم چرا به فکر تأسیس یک سایت نیستید، پاسخ آن‌ها بیانگر ندانستن میزان اهمیت سایت در کسب‌وکار آن‌هاست. خب ساکنین عزیز ارومیه برای دانستن اهمیت ساخت سایت به قسمت بعدی بروید:

افزایش اعتبار با طراحی سایت در ارومیه

زمانی که آقای محمدی سایتش را برای فروش سوجوق‌هایش راه‌اندازی کرد، نه‌تنها ساکنان ارومیه، بلکه کم‌کم در تمام ایران مشهور شد و اعتبار زیادی به‌دست آورد! سایت شما نه‌تنها فروش، بلکه اعتبار کسب‎وکار شما را نیز افزایش می‌دهد. امروزه بازار رقابت در ارومیه داغ است؛ داشتن یک سایت باعث تمایز و اعتبار‌بخشی شما می‌شود.

الان صدها شیرینی‌فروشی در ارومیه سوجوق می‌فروشند اما بیشتر کسانی که به‌عنوان مسافر به این شهر می‌آیند برای یافتن یک سوجوق‌فروشی خوب در اینترنت جستجو می‌کنند و با دیدن سایت آقای محمدی، تصمیم به خرید از آن‌ها می‌گیرند.

بدون سایت، گاهی مردم مشروعیت شما را به‌عنوان یک تجارت زیر سؤال می‌برند. سایت فرصت خوبی برای ایجاد یک تأثیر اولیه عالی است و به مردم اطمینان می‌دهد که شما یک کسب‌وکار واقعی هستید!

تبدیل‌شدن به برند با طراحی سایت در ارومیه

الان دیگر شیرینی‌فروشی آقای محمدی فقط یک مغازه کوچک در محله‌های قدیمی و سنتی ارومیه نیست. او با تأسیس سایت تبدیل به برند سوجوق محمدی شده است! سایت‌ها نام تجاری شما را ارتقا می‌بخشند و به آن پرستیژ خاصی می‌دهند.

شما در سایت‌تان با ارائه اطلاعات خود، فروشگاه و محصولات‌تان شانس خرید مشتری را افزایش می‌دهید. آقای محمدی موفق شد در سایتش به‌خوبی کیفیت محصولاتش را نشان دهد. بدون یک سایت، انجام این کار می‌تواند فوق‌العاده چالش‌برانگیز باشد.

صرفه‌جویی در وقت و زمان با طراحی سایت در ارومیه

آخر چه کسی دوست دارد در این ترافیک شدید ارومیه، برای خرید به مرکز شهر برود؟! سایت‌ها تا حد بسیار زیادی در زمان و هزینه مشتری و شما صرفه‌جویی می‌کند. بله درست است، حتی در وقت شما!

به‌یاد دارم آقای محمدی همیشه از موضوعات زیر گله‌مند بود: «هر روز باید به صدها تماس پاسخ، و راجع‌به زمان بازشدن و تعطیلی مغازه به مشتریان جواب بدهم! اگر تماسی را پاسخ ندهم مشتری ناراحت می‌شود، آخر مشتری‌مداری مهم است! این صداهای زنگ مدام حواس کارکنانم را پرت می‌کند، می‌ترسم یک‌باره به‌جای گلاب، عرق بیدمشک داخل سوجوق‌ها بریزند!»

اگر یک سایت خوب تأسیس کنید، جلوی تمام این اتفاقات را می‌گیرید. سایت بهره‌وری شما را افزایش می‌دهد و در زمان شما و مشتریان‌تان صرفه‌جویی می‌کند.

خواب بیشتر با طراحی سایت در ارومیه

وب‌سایت به‌صورت 24 ساعته در دسترس مشتریان شماست. تصور کنید می‌خواستید 24 ساعته در مغازه بنشینید و به مشتریان‌تان خدمات ارائه کنید. آیا این کار ممکن بود؟! اما با طراحی سایت لازم نیست از خواب و زندگی‌تان بزنید تا بیشتر کار کنید.

سایت شما مثل یک کارمند متعهد 24 ساعته به پیشرفت کسب‌وکار شما کمک می‌کند. امروزه آقای محمدی گاهی بدون نگرانی از کاهش درآمدش، چند روز استراحت و فقط از راه سایتش به مشتریان خدمات‌رسانی می‌کند.

خب همشهریان عزیز، امیدوارم کاملاً متوجه اهمیت ساخت سایت شده باشید! اما فقط یک سایت معمولی و قدیمی نمی‌تواند برایتان مشتری جذب کند، باید اصول خاصی را رعایت کنید. می‌دانید این اصول چیست؟!

4 اصل طراحی سایت در ارومیه برای موفقیت!

قابلیت استفاده و کاربرد در کنار طراحی بصری زیبا موفقیت یا شکست سایت شما در ارومیه را تعیین می‌کند. تحقیقات نشان می‌دهند 90 درصد اطلاعاتی که به مغز منتقل می‌شود، بصری است. ازآنجایی‌که کاربر صفحه تنها فرد تصمیم‌گیرنده در سایت شماست، طراحی کاربرمحور به‌عنوان یک رویکرد استاندارد برای طراحی وب موفق و سودآور مطرح شده است.

برای این‌که یک سایت مؤثر و تأثیرگذار داشته باشید، باید بدانیم کاربران چگونه با سایت شما تعامل دارند، چگونه فکر می‌کنند و الگوهای اساسی رفتار آن‌ها چیست.

شناخت طرز نگاه کاربران برای طراحی سایت در ارومیه

عادت‌های رفتاری کاربران در اینترنتی یک الگوی خاص و اثبات‌شده دارد. بازدیدکنندگان به صفحه جدید نگاهی می‌اندازند، بخشی از متن را اسکن و روی اولین لینکی که موردتوجه آن‌هاست، کلیک می‌کنند. در واقع، آن‌ها به بخش‌های بزرگی از صفحه حتی نگاه هم نمی‌کنند.

اکثر کاربران اگر در نگاه اول آنچه می‌خواهند را به‌دست نیاورند، به‌سرعت سایت شما را ترک می‌کنند. در لحظات اول ورود به سایت، کاربران مطالب را نمی‌خوانند، اسکن می‌کنند. تحقیقات نشان می‌دهند چشم افراد سایت شما را به شکل F برعکس و هرآنچه در این قسمت‌ها باشند را سریع‌تر می‌بینند.

اگر می‌خواهید سایت‌تان توجه کاربران را بیشتر جذب کند و در ارومیه (حتی در کل ایران!) معروف شود، باید مطالب مهم خود را در مناطق تحت پوشش F برعکس صفحه بارگذاری کنید.

کاربران را مجبور به تفکر درباره طراحی سایت در ارومیه نکنید

یکی از دلایل سرزدن کاربران به سایت شما، یافتن پاسخ‌های سؤال‌هایشان است. مشتریان آقای محمدی برای اطلاع از ساعات تعطیلی مغازه به سایت او سر می‌زدند، اگر سایت او رابط کاربری ساده و قابل‌فهم نداشته باشد، فایده راه‌اندازی آن چیست؟!

صفحه وب باید واضح باشد. اصل مهم هنگام ساخت سایت، رفع علامت‌های سؤال موجود در ذهن مشتریان است، نه افزودن پرسش‌های تازه! سعی کنید با استفاده از علائم بصری، رسیدن به اطلاعات مفید را برای کاربران راحت‌تر و به آن‌ها کمک کنید زودتر به اهداف‌شان برسند.

صبر کاربران را با بی‌کیفیتی طراحی سایت در ارومیه لبریز نکنید!

بر اساس آمارهای اعلام‌شده، افزایش سرعت سایت از 8 به 2 ثانیه می‌تواند نرخ تبدیل شما را تا 74 درصد افزایش دهد. یکی از دلایل مهم برای خروج کاربر از سایت شما، بارگذاری دیر صفحه است. بازدیدکنندگان برای تسریع سرعت کارها از فضای مجازی و آنلاین استفاده می‌کنند. اگر سایت شما دیر بارگذاری شود، کاربر از آن خرج می‌شود.

تحقیقات نشان می‌دهند 54 درصد از کاربران اینترنتی 3 ثانیه و 83 درصد 10 ثانیه برای بازشدن سایتی صبر و سپس آن را ترک می‌کنند؛ بنابراین باید سعی در یافتن عوامل مؤثر در کندی سرعت و رفع آن‌ها کنید.

اهمیت بهینه‌نویسی طراحی سایت در ارومیه

نحوه نوشتن در صفحات اینترنتی، تأثیر زیادی در جذب کاربر دارد. اکثر بازدیدکنندگان متنی طولانی با پاراگراف‌های به‌هم‌چسبیده را نمی‌خوانند، باید در بین مطالب خود برای رفع خستگی از چند عکس یا ویدئو استفاده کنید.

تبلیغات مستقیم برای انجام کارهایی خاصی در سایت فایده ندارند. اگر به کاربر بگویید «برای ثبت‌نام کلیک کنید» شاید 50 درصد از آن‌ها این کار را انجام دهند، اما اگر از عبارت «اکنون شروع کنید!» یا «کاوش در خدمات ما» استفاده کنید تأثیر بیشتری روی جذب کاربران برای انجام آن کار دارد.

هنگام نوشتن مطالب سایت‌تان به نکات زیر توجه کنید:

 این 4 مورد، اصول طلایی برای طراحی سایت در ارومیه هستند. یکی از دلایل موفقیت آقای محمدی، توجه به همین اصول درکنار استفاده از ترندهای روز طراحی سایت است. این ترندها را می‌شناسید؟!

ترندهای طراحی سایت در ارومیه را می‌شناسید؟

برای موفقیت در ارومیه باید جذاب و به‌روز باشید. هرسال تعدادی ترند جدید برای ساخت سایت بین همه طراحان محبوب می‌شود. این ترندها معمولاً باتوجه‌به نیازها و نظرات کاربران تولید می‌شوند و استفاده از آن‌ها جذابیت سایت شما را افزایش می‌دهد.

استفاده از اسکرول افقی در طراحی سایت در ارومیه

حالت معمولی پیمایش (اسکرول) صفحه به‌صورت عمودی (از بالا به پایین) است. اما امسال یک ترند جدید برای این کار به‌وجود آمده: اسکرول افقی از چپ به راست!

این ترند جذاب باعث ایجاد ترکیبی شگفت‌انگیز بین متون و تصاویر می‌شود. اگر اسکرول افقی در سایت‌ها به‌درستی باتوجه‌به موضوع آن اجرا شود، تجربه کاربری سرگرم‌کننده و به‌یادماندنی برای بازدیدکنندگان به‌وجود می‌آورد.  

یکی از سایت‌های جذاب که از ترند اسکرول جانبی استفاده کرده است، سایت موسیقی آنلاین سیروپ است. این سایت یک نمونه عالی برای درک مفهوم جذابیت در کنار کارایی آسان به شما ارائه می‌کند. کافی است موس خود را روی یکی از لیست آهنگ‌ها موجود بگذارد تا به‌سرعت پخش شود!

تایپوگرافی متحرک برای جذابیت طراحی سایت در ارومیه

به نظر ما یکی از بهترین و کاربردی‌ترین ترندها برای بهبود تجربه کاربری، تایپوگرافی متحرک است. در این مدل اندازه متن با قرارگیری موس کاربر روی آن تغییر می‌کند.

امروزه طراحان از این ترند به‌صورت گسترده و در اشکال مختلف استفاده می‌کنند. متن‌های متحرک با ایجاد لحنی خاص برای سایت‌تان توجه همه را جلب، بخش‌های مهم را برجسته و چشم کاربر را در یک صفحه به سمت خود هدایت می‌کند.

وبسایت Dilinger، یک شرکت تولید فیلم در پاریس، برای ساخت کل سایت از فونت‌های پویا استفاده کرده است؛ با انتخاب گزینه‌ای در منو، اندازه متن تغییر می‌کند. در سال‌های آینده، شاهد تایپوگرافی متحرک بیشتری در صنعت ساخت سایت در ارومیه خواهیم بود، پس از همین حالا از این ترند استفاده و توجه کاربران را جلب کنید.

استفاده از کنتراست رنگ در طراحی سایت در ارومیه

بی‌تفاوتی نسبت به سایت‌های خاص با رنگ‌های جذاب و چشم‌گیر سخت است. رنگ، ابزاری اساسی برای جذب تمرکز و تحریک احساسات کاربران است. تصور کنید وارد سایتی با رنگ نئونی و متن‌هایی صورتی شده‌اید؛ شما جذب همچنین صفحه‌ای نمی‌شوید؟!

Superglow یک استودیوی طراحی موسیقی و سبک زندگی است. در سایت آن‌ها عناوین بزرگ سیاه‌وسفید روی پس‌زمینه زرد وجود دارد و چشم همه را به‌سمت خودش می‌کشد. استفاده از رنگ‌های خاص، براق و چشم‌گیر یکی از بهترین راه‌ها برای بهبود تجربه کاربران ارومیه است.

استفاده از تصاویر چندلایه در طراحی سایت در ارومیه

در سال‌های اخیر در فرایند طراحی، تمرکز زیادی روی طرح‌های مینیمالیستی (ساده‌گرایی) شده است، به حدی که بسیاری از طراحان از نزدیکی به طرح‌های بصری پیچیده‌تر دلسرد شده‌اند.

استفاده از چند لایه محتوا راهی برای به چالش کشیدن اجزای معمولی است که چشمان ما به آن عادت کرده‌اند. این امر باعث می‌شود کاربران زمان بیشتری را برای کاوش در سایت شما صرف کنند. یکی دیگر از مزایای این تکنیک قراردادن تعداد زیادی محتوا در بخش یا فضایی محدود از سایت است.

سخن نهایی درباره طراحی سایت در ارومیه

اگر از آقای محمدی درباره پیشرفت کسب‌وکارش بعد از ساخت سایت بپرسید، می‌گوید: «هیچ‌وقت متوجه تأثیر سایت در میزان افزایش فروشم نبودم تا زمانی که آن را تأسیس کردم!» درست هم می‌گوید، باید تجربه تا کاملاً درک کنید!

ساخت سایت، شما را به‌سرعت از رقیبان‌تان جلو می‌اندازد و باعث پیشرفت نام تجاری و برند شما در سراسر کشور می‌شود. اگر هنوز برای ساخت سایت‌تان اقدام نکردید، ما راه‌حلی فوق‌العاده برایتان داریم.

می‌توانید از سایت سایبری شو برای طراحی سایت‌تان در ارومیه کمک بگیرید. سایبری شو با قیمتی منصفانه و مقرون‌به‌صرفه سایتی جذاب با استفاده از آخرین ترندهای روز می‌سازد و شما را بعد از اتمام مراحل، در تعمیرات و نگه‌داری نیز پشتیبانی می‌کند. برای دریافت اطلاعات کامل‌تر با مشاوران ما در ارتباط باشید.

 به‌نظر شما چرا صاحبان کسب‌وکارهای ارومیه نیازمند ساخت سایت هستند؟! چطور می‌توان با داشتن سایت از رقیبان پیشی گرفت؟! مشتاقانه منتظر شنیدن نظرات شما هستیم. فراموش نکنید این مطلب مفید و خواندنی را برای همه صاحبان کسب‌وکارهای ارومیه بفرستید.

برای مشاوره رایگان فرم زیر را پر کنید

نظرات کاربران

senior man white sweater eyeglasses scaled

علیرضا خلیل پور

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.

senior man white sweater eyeglasses scaled

علیرضا خلیل پور

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.

senior man white sweater eyeglasses scaled

علیرضا خلیل پور

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.

senior man white sweater eyeglasses scaled

علیرضا خلیل پور

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.

مشتریان ما

way2pay 1
sobh eghtesad
sobh eghtesad
way2pay 1
mahak
way2pay 1
hamrah mechanic
hamrah mechanic

نمونه کار های ما

مجموعه سایبری شو از ۱۳۷۹ تا کنون در خدمت مخاطبان خود بوده است. ابتدای فعالیت مجموعه به تولید لوح های فشرده در زمینه های نرم افزار، آموزش و بازی اختصاص داشت. در ادامه که موضوع اینترنت به شکل عمومی تری در جامعه فراگیر شدف ما نیز فعالیت خود را به سمت این فضا هدایت کردیم. بیشتر بدانید …

با ما همراه باشید در…

قوانین و مقررات | سایبری شو © ۱۴۰۱ | حریم خصوصی