آژانس دیجیتال مارکتینگ سایبریشو
آژانس دیجیتال مارکتینگ سایبریشو

سئو تکنیکال

سئو فنی یا سئو تکنیکال (Technical SEO) به بهینه‌سازی وب‌سایت و سرور شما اشاره دارد و موجب بهبود رتبه ارگانیک صفحات مختلف سایت می‌شود. زمانی که بهینه سازی تکنیکال سایت در سطح قابل‌قبولی قرار داشته باشد، شما می‌توانید از رقبای خود پیشی بگیرید و مخاطبان بیشتری را جذب کنید. خدمات سئو تکنیکال با هدف ساده‌سازی رندرینگ، ایندکس‌سازی و بررسی سایت شما توسط موتورهای جستجو (Search Engines) ارائه می‌شوند.

بهینه سازی و سئو فنی سایت

تمام موتورهای جستجو که در صدر آن‌ها گوگل قرار دارد، می‌خواهند بهترین محتوا را به کاربران اینترنت نمایش دهند. سئو فنی یا تکنیکال کمک می‌کند تا این موتورها متوجه شوند که شما یک وب‌سایت با ارزش محتوایی بالا دارید. بهینه‌سازی سایت برای تلفن همراه، استفاده از سرورهای سریع و افزایش امنیت ازجمله اقدامات مهمی هستند که به بهینه سازی تکنیکال کمک می‌کنند.

برای اینکه وب‌سایت شما به مخاطبان و مشتریان بیشتری نمایش داده شود، سئو تکنیکال یکی از مهم‌ترین اقدامات در مسیر بهینه‌سازی آن است. کمپانی‌های معتبر دیجیتال مارکتینگ بر اساس شرایط فعلی و ویژگی‌های یک وب‌سایت، خدمات گوناگونی را در این راستا ارائه می‌دهند. هزینه سئو تکنیکال نیز با توجه به مشخصات سایت و وضعیت فعلی سئو آن تعیین می‌شود. بهینه سازی تکنیکال از الزامات بهبود رتبه یک وب‌سایت در گوگل است و باید آن را به افراد یا شرکت‌های معتبر سپرد.

ویژگی های سئو تکنیکال

موتورهای جستجو در برخورد با وب‌سایت‌هایی که ویژگی‌های خاصی را از خود نشان دهند، رفتاری ترجیحی دارند. به این معنا که رتبه این سایت‌ها را افزایش داده و آن‌ها را در نتایج اولیه صفحه جستجو نشان می‌دهند. سرعت مناسب، واکنش‌گرایی، استفاده از SSL و تدوین نقشه سایت تنها بعضی از این ویژگی‌ها هستند. با بهره‌مندی از این عناصر، اطمینان حاصل کنید که امنیت و ساختار سایت شما انتظارات گوگل و دیگر موتورهای جستجو را به‌خوبی برآورده می‌کند.

استفاده از SSL: لایه اتصال امن (Secure Socket Layer) که به‌اختصار با SSL نمایش داده می‌شود، یک فناوری امنیتی مهم است که پیوندی مطمئن را بین مرورگر و سرور ایجاد می‌کند. سایت‌هایی که از این فناوری بهره می‌برند، در آدرس خود به‌جای «//:http» از «//:https» استفاده می‌کنند. استفاده از SSL یکی از ویژگی‌های مهم سئو تکنیکال است.
طراحی مناسب برای موبایل: زمانی که از طراحی واکنش‌گرا (Responsive) استفاده کنید، وب‌سایت شما به‌طور خودکار در تمام دستگاه‌ها به‌درستی اجرا می‌شود. گوگل امتیاز رتبه‌بندی بالایی را برای واکنش‌گرا بودن وب‌سایت‌ها و اجرای درست آن‌ها بر روی تلفن‌های همراه هوشمند در نظر گرفته است.
افزایش سرعت سایت: موتورهای جستجو به سایت‌هایی علاقه‌مند هستند که با سرعت بالایی اجرا می‌شوند. سرعت یکی از ویژگی‌های مهم سئو تکنیکال و سیگنال مهمی برای بهبود رتبه توسط موتورهای جستجو است. استفاده از هاست سریع، کاهش درخواست HTTP، استفاده از تنها یک صفحه استایل CSS، کاهش حجم فایل تصاویر و کد نویسی تمیز از راه‌های افزایش سرعت هستند.
رفع مشکل محتوای تکراری: حذف محتوای تکراری (Duplicate Content) یکی از مهم‌ترین اقدامات برای سئو تکنیکال است. این قبیل محتواها، هم برای کاربران و هم برای موتورهای جستجو بسیار سردرگم‌کننده هستند. ازآنجایی‌که محتوای تکراری با هدف دست‌کاری رتبه‌بندی یا کسب ترافیک بیشتر هم استفاده می‌شود، مدیران گوگل (Google) و بینگ (Bing) به وب‌سایت‌ها اخطار داده‌اند که سریعاً چنین مشکلی را برطرف کنند.
نقشه سایت XML: نقشه سایت (Sitemap) یک فایل XML است که به درک بهتر وب‌سایت شما توسط موتورهای جستجو کمک می‌کند. این نقشه دقیقاً مشخص می‌کند که هر صفحه در کدام قسمت سایت شما قرار دارد. اطلاعاتی مانند آخرین به‌روزرسانی صفحه، اولویت صفحه در سایت شما و اینکه هر چند وقت یک‌بار به‌روزرسانی می‌شود، ازجمله اطلاعاتی هستند که نقشه سایت در اختیار موتورهای جستجو قرار می‌دهد.
نشانه گذاری داده های ساختارمند: اضافه کردن کد نشانه‌گذاری داده‌های ساختارمند به وب‌سایت، درک محتوای صفحات شما را برای گوگل، بینگ و... آسان‌تر می‌کند. این داده‌ها به موتورهای جستجو کمک می‌کنند تا سایت شما را به شکل مؤثرتری ایندکس کند و نتایج مرتبطی را ارائه دهد.

خدمات سئو تکنیکال در سایبری شو

بهینه سازی تکنیکال یکی از خدمات سئو در سایبری شو است که در کنار سئو داخلی و سئو خارجی ارائه می‌شود. متخصصان ما با بررسی دقیق بخش‌های گوناگون وب‌سایت و سرور شما، از وضعیت آن‌ها مطلع می‌شوند و اقداماتی در جهت بهبود آن‌ها انجام می‌دهند. گاهی اوقات خدمات سئو تکنیکال نیازمند استفاده از کمک برنامه‌نویسان و توسعه‌دهندگان سایت است. حضور چنین افرادی در مجموعه سایبری شو از دیگر دلایل کیفیت بالای خدمات ما در این حوزه است.

در طی بیشتر از یک دهه، وب‌سایت‌های بسیاری از خدمات سئو فنی توسط متخصصان سایبری شو بهره برده‌اند. نام تعدادی از این شرکت‌ها را می‌توانید در بخش نمونه‌های کاری ما مشاهده کنید تا با گستردگی فعالیت سایبری شو در این حوزه بیشتر آشنا شوید. افزایش سرعت، بهبود امنیت، واکنش‌گرایی و ارتقای سایر ویژگی‌های ضروری سایت شما در راستای سئو تکنیکال، برخی از اقدامات ما در سایبری شو هستند.

خدمات سئو تکنیکال شامل چه مواردی می شود؟

هزینه سئو تکنیکال چقدر است؟

در کنار خدمات حرفه‌ای و باکیفیت، بودجه یک از عوامل تعیین‌کننده در راستای دریافت خدمات سئو فنی است. سرویس‌های گوناگونی در حوزه بهینه سازی تکنیکال وجود دارند که هزینه آن‌ها متفاوت است. کیفیت خدمات نیز یکی دیگر از عوامل تأثیرگذار بر قیمت سئو تکنیکال در شرکت‌های گوناگون است. درنهایت هر وب‌سایتی دارای ویژگی‌های متمایزی است که به‌طور مستقیم بر هزینه‌ها تأثیرگذار هستند. در ادامه به مواردی اشاره می‌کنیم که بیشترین تأثیر را بر قیمت این شیوه سئو دارند.

نوع خدمات: خدمات سئو تکنیکال در چند گروه قرار می‌گیرند که هرکدام با هدف خاصی ارائه می‌شوند. ممیزی فنی سئو سایت، خدمات مشاوره تکنیکال سئو، پیاده‌سازی راه‌حل‌ها و رفع خطاها و درنهایت نگهداری مداوم از دستاوردها مهم‌ترین عناوین خدمات سئو تکنیکال هستند. هریک از این موارد می‌تواند هزینه‌های متفاوتی را برای شما به همراه داشته باشند.
وضعیت فعلی وب سایت: هرچه به اقدامات بیشتری برای بهبود وضعیت بهینه سازی فنی سایت شما نیاز باشد، هزینه سئو تکنیکال هم افزایش پیدا می‌کند. تمام شرکت‌ها ارائه‌دهنده خدمات سئو، ابتدا سایت شما را بررسی کرده و سپس هزینه‌ها را با توجه به شرایط فعلی آن تعیین می‌کنند.
کیفیت خدمات: درنهایت این شما هستید که باید یک شرکت را برای برون‌سپاری خدمات سئو فنی سایت خود انتخاب کنید. بدون تردید هرچه این مجموعه ازلحاظ تجربه و نیروهای متخصص غنی‌تر باشد، قیمت بالاتری را در ازای خدمات خود دریافت می‌کند. بااین‌حال برای اینکه سایت شما به بهترین نحو ممکن بهینه شود و به رتبه‌های برتر گوگل برسد، از خدمات کمپانی‌های برتر استفاده کنید.

هزینه سئو تکنیکال در سایبری شو

تعرفه سئو تکنیکال سایت در وهله اول به نوع خدماتی که به آن نیاز دارید، بستگی دارد. ممیزی فنی، ارائه مشاوره، ارائه راه‌حل، رفع ایرادات و همچنین نگهداری از شرایط ایده‌آل فنی، ازجمله خدماتی هستند که در سایبری شو ارائه می‌شوند. پس از مشخص شدن نوع خدمات، تعیین هزینه طراحی سایت بسیار ساده‌تر خواهد بود.

تعرفه سئو تکنیکال چقدر می شود؟
اگر تصمیم گرفته‌اید که بهبود فنی سئو وب‌سایت خود را به مجموعه سایبری شو بسپارید، همواره می‌توانید از طریق کانال‌های ارتباطی گوناگون با ما در تماس باشید. کارشناسان ما بعد از دریافت اطلاعات اولیه و بررسی شرایط وب‌سایت شما، هزینه سئو تکنیکال را تعیین می‌کنند. مرکز تماس تلفنی سایبری شو به‌طور 24 ساعته در 7 روز هفته فعال است و شما می‌توانید به‌سادگی با ما در ارتباط باشید.

سوالات متداول

برای توسعه کار شما چه راهکاری داریم؟

تنظیم یک جلســـــه ملاقات حضـــــوری کاملاً رایگان، در محل‌کار شما یا در دفتر‌ما [ شما انتخاب می‌کنید ]
دفتر ما : تهران، بلوار نلسون ماندلا (جردن)، بن بست قبادیان شرقی
تلفن : 02188068221
ملاقات در دفتر ما

مقالات مرتبط

راهنمای جامع سئو خارجی
بیشتر کسب‌وکارها و بازاریابان اینترنتی می‌دانند که بهینه‌سازی سایت برای موتورهای جستجو از چند بخش تشکیل می‌شود. دراین‌بین، سئو خارجی (Off …
۱۴۰۲/۰۳/۱۳
302 مشاهده
آشنایی با الگوریتم های گوگل
به بیان ساده، الگوریتم های گوگل شامل یک سیستم پیچیده است که به گوگل اجازه می‌دهد صفحات مرتبط با یک جستجوی خاص را پیدا و رتبه‌بندی کند. به‌طو…
۱۴۰۲/۰۳/۱۰
311 مشاهده
راهنمای جامع الگوریتم پنگوئن گوگل
موتور جستجوی گوگل با هدف نمایش بهترین صفحات وب به کاربران، از الگوریتم‌های مختلفی استفاده می‌کند. الگوریتم پنگوئن (Penguin Algorithm) یکی از این مو…
۱۴۰۲/۰۳/۰۵
306 مشاهده
تفاوت دیجیتال مارکتینگ و سئو
بهینه‌سازی موتورهای جستجو (سئو) و بازاریابی دیجیتال دو مفهوم مجزا و درعین‌حال مرتبط هستند که توسط خیلی‌ها یکسان در نظر گرفته می‌شوند. پس ا…
۱۴۰۲/۰۳/۰۲
305 مشاهده
بررسی جامع سئو تکنیکال سایت
تسلط بر اصول اولیه سئو تنها آغاز راه بهینه‌سازی وب‌سایت برای موتورهای جستجو است. اگر واقعاً قصد دارید که از رقبای خود سبقت بگیرید، باید پای …
۱۴۰۲/۰۳/۰۱
332 مشاهده
الگوریتم مرغ مگس خوار چیست؟
گوگل در سپتامبر 2023 اعلام کرد که یک ماه قبل، آپدیتی کاملاً جدید با نام الگوریتم مرغ مگس خوار (Hummingbird Algorithm) را ارائه کرده است. نام این ا…
۱۴۰۲/۰۲/۲۷
354 مشاهده
سئو داخلی چیست؟
اگر وب‌سایتی برای کسب‌وکار اینترنتی خود دارید، احتمالاً بعضی از مفاهیم و اصول بهینه‌سازی برای موتورهای جستجو یا سئو را می‌…
۱۴۰۲/۰۲/۲۰
578 مشاهده
اهمیت سئو سایت
آیا از اهمیت سئو سایت در کسب و کار خود اطلاع دارید؟ خیلی از افراد فقط دلشان خوش است سایتی ساخته و خیال خودشان را راحت کرده‌اند؛…
۱۴۰۱/۱۰/۲۴
476 مشاهده
سئو چیست؟
سئو به اقدامات ای گفته میشود که در راستای بهینه سازی سایت برای موتور جستجو انجام میشود گفته میشود؛ به زبان ساده تر، SEO…
۱۴۰۱/۰۹/۲۲
737 مشاهده
مهمترین فاکتورهای سئو
شما تنها با رعایت فاکتورهای سئو توانایی جذب مخاطبان بسیار زیادی را در سراسر دنیا دارید. برای درک بهتر اهمیت عوامل تأث…
۱۴۰۱/۰۳/۲۷
537 مشاهده
مشاهده همه