آژانس دیجیتال مارکتینگ سایبریشو
آژانس دیجیتال مارکتینگ سایبریشو

سئو سایت

محور اصلی بازاریابی دیجیتال، سئو (SEO) است که حجم ترافیک وب‌سایت شما را تعیین می‌کند. برای اینکه حضور مؤثری در فضای اینترنت داشته باشید و مخاطبان هدف بتوانند شما را به‌راحتی پیدا کنند، سئو سایت از مهم‌ترین اقدامات است. تنها با بهینه سازی وب سایت است که می‌توانید انتظار حضور در نتایج اولیه گوگل و سایر موتورهای جست‌وجو را داشته باشید. بااین‌حال، اجرای سئو فرآیند ساده‌ای نیست و در این مسیر باید از افراد یا مجموعه‌های توانمند و متخصص استفاده کنید.

سئو و بهینه سازی سایت

قیمت سئو سایت یکی از فاکتورهای مهم در زمان دریافت این خدمات از شرکت‌های مربوطه است. قیمت‌گذاری برای ارائه چنین خدماتی به عوامل گوناگونی وابسته است و نمی‌توان نسخه ثابتی را برای تمام وب‌سایت‌ها پیچید. از طرفی قیمت بهینه سازی سایت در شرکت‌ها یکسان نیست و هر مجموعه‌ای بر اساس نوع خدمات، میزان تخصص و نحوه ارائه خدمات، شیوه قیمت‌گذاری بخصوصی دارد. فارغ از هزینه‌ها، ابتدا مطمئن شوید که مجموعه موردنظر توانایی لازم برای بهبود جایگاه شما در موتور جست‌وجوی گوگل را داشته باشد.

تنها پس از دریافت خدمات سئو سایت حرفه‌ای است که یک وب‌سایت می‌تواند از مزایای گوناگون حضور در اینترنت بهره ببرد. تا پیش از آن، به فروشگاهی می‌ماند که همواره درب آن بسته است و هیچ‌کس قادر نیست محتوا یا محصولات درون آن را مشاهده کند! قیمت بهینه سازی وب سایت به موارد متعددی نظیر تعداد صفحات، رتبه هر صفحه، جایگاه فعلی در گوگل و مواردی از این قبیل وابسته است. تنها از مجموعه‌های موفق و باسابقه برای اجرای سئو سایت بهره ببرید تا نتایج مطلوبی را در مدت مشخصی شاهد باشید.

ویژگی های بهینه سازی وب سایت​

بزرگ‌ترین منبع ترافیک جست‌وجوی ارگانیک، سئو وب سایت است که به کیفیت و استاندارد وب‌سایت شما بستگی دارد. درواقع سایت شما باید SEO Friendly باشد تا منجر به جذب مخاطبان بیشتر شود. توجه به ویژگی‌های گوناگون سئو و پیاده‌سازی هدفمند آن‌ها در یک وب‌سایت، نهایتاً منجر به رسیدن به دستاوردهایی نظیر بهبود رتبه، افزایش ترافیک و افزایش درآمد خواهد شد. برخی از اصلی‌ترین مؤلفه‌ها و ویژگی‌های سئو سایت شامل این موارد هستند:

تگ عنوان: تگ یا برچسب عنوان (Title Tag) نشان‌دهنده عنوانی است که در صفحات نتایج موتور جست‌وجو نشان داده می‌شود. مخاطب با کلیک کردن روی این تگ، به صفحه موردنظر سایت فرستاده می‌شود. برچسب عنوان یکی از مهم‌ترین فاکتورهای استراتژی سئو است؛ زیرا به موتور جست‌وجو و کاربر اعلام می‌کند که با کلیک روی این عنوان، انتظار مشاهده چه نتیجه‌ای را داشته باشند.
توضیحات متا: توضیحات متا (Meta Description) نوشته کوتاهی است که در زیر عنوان URL سایت دیده می‌شود. همانند تگ عنوان، این توضیحات نیز به موتور جست‌وجو و کاربر برای درک بهتر محتوای درون صفحه موردنظر کمک می‌کند. با استفاده اصولی از کلمات کلیدی در توضیحات متا، تأثیر مثبتی بر افزایش ترافیک و سئو سایت خواهید داشت.
محتوای باکیفیت و بهینه: محتوا (Content) را می‌توان مهم‌ترین بخش بهینه سازی وب سایت دانست! موتورهای جست‌وجو همواره محتوای ارزشمند، مرتبط، جذاب و مفید را تشویق می‌کنند و صفحه موردنظر را در رتبه‌های اولیه خود نمایش می‌دهند. محتوا می‌تواند در قالب متن، تصویر، ویدئو و... در وب‌سایت شما قرار بگیرد.
ساختار لینک داخلی: ساختار اصولی لینک‌های داخلی از ویژگی‌های مهم سئو سایت است و به موتور جست‌وجو در ارزیابی بهتر اهمیت صفحات سایت شما کمک می‌کند. از طرفی با استفاده از ساختار اصولی لینک داخلی در اجرای سئو، به مخاطب کمک می‌کنید تا پیمایش ساده و دل‌نشینی در سایت شما داشته باشد.
نقشه های سایت XML و robots.txt: نقشه سایت XML (زبان نشانه‌گذاری توسعه‌پذیر) برای توضیح تمام آدرس‌های URL در یک وب‌سایت استفاده می‌شود. Robots.txt به برنامه‌های خزنده موتور جست‌وجو می‌گوید که اجازه دسترسی به برخی از پیوندها که حاوی اطلاعات حساس هستند را ندارید. این دو ویژگی سئو سایت برای ایندکس کردن صفحات و قرار گرفتن در رتبه‌های برتر، بسیار مفید هستند.
سئو و بهینه سازی سایت چه ویژگی هایی دارد؟

اجرای سئو در سایبری شو شامل چه مواردی است؟​

همین چند لحظه پیش با تعدادی از مهم‌ترین مؤلفه‌ها و ویژگی‌های بهینه سازی وب سایت آشنا شدید. خدمات سئو سایت در سایبری شو شامل تمام این موارد هستند. کارشناسان ما با استفاده از تگ عنوان، توضیحات متا، محتوای غنی و هدفمند، لینک‌سازی داخلی و غیره، مسیر وب‌سایت شما برای رسیدن به بهترین جایگاه موتور جست‌وجو را هموار می‌کنند.

استفاده از تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی، بک لینک به سایت‌های معتبر و بسیاری از خدمات خلاقانه دیگر نیز توسط متخصصان سئو در سایبری شو ارائه می‌شوند. شما می‌توانید ده‌ها نمونه موفق از پروژه‌های بهینه سازی وب سایت مجموعه را در بخش نمونه‌های کاری مشاهده کنید. سایبری شو تاکنون به بسیاری از کسب‌وکارها، شرکت‌ها و سازمان‌ها کمک کرده تا درآمد خود را در فضای اینترنت افزایش دهند و مخاطبان بیشتری را به سمت خود جذب کنند.

قیمت بهینه سازی سایت چقدر است؟

اجرای سئو زمان‌بر است و باید قبل از شروع، منابع مالی موردنیاز برای آن را فراهم کنید. البته هیچ شرکتی هزینه انجام سئو را به‌طور یکجا از شما دریافت نمی‌کند. پرداخت هزینه‌ها وابسته به نحوه انجام پروژه و بزرگی آن، در بازه‌های زمانی مشخصی صورت می‌گیرد. اگر به دنبال مبلغ مشخصی برای بهینه سازی وب سایت خود هستید، تخمین آن قبل از انجام بررسی‌های دقیق غیرممکن است. بااین‌حال، موارد زیر تأثیر مستقیمی بر هزینه سئو سایت شما دارند.

تعداد صفحات و اندازه وب سایت: میزان تلاش و زمانی که مشاوران و متخصصان سئو برای وب‌سایت شما صرف می‌کنند، عناصری تأثیرگذار در تعیین قیمت هستند. یک وب‌سایت کوچک که محصولات یا خدمات کمتری ارائه می‌دهد، دارای معماری ساده و تعداد صفحات کمتری است و معمولاً به تلاش‌های سئو کمتری نیاز دارد.
رقابت سئو در حوزه موردنظر: زمانی که ارائه‌دهنده خدمات سئو سایت قصد دارد قیمتی را اعلام کند، تأثیر رقبای حوزه شما بر عملکرد وب‌سایت را در نظر می‌گیرد. رتبه فعلی رقبا، میزان حضور آن‌ها در شبکه‌های اجتماعی، تعداد و کیفیت بک لینک‌ها، کیفیت محتوا و... از عوامل مهم در تعیین هزینه انجام سئو هستند.
وضعیت فنی فعلی وب سایت: میزان فعالیت بر روی وب‌سایت شما تا حصول نتایج موردنظر و مطلوب، تعیین‌کننده هزینه سئو سایت است. این باور اشتباه وجود دارد که همواره اصلاح و تنظیم دقیق وب‌سایت‌های کوچک، ساده‌تر است. بااین‌حال، سطح بهینه سازی وب سایت به وضعیت فنی آن بستگی دارد.
ارزش مورد انتظار شما از اجرای سئو: معمولاً هر استراتژیست و کارشناس سئو، فهرستی از خدمات اصلی و فرعی بهینه سازی وب سایت را آماده کرده و بر اساس آن‌ها کار می‌کند. توقعات و ارزش مورد انتظار شما هستند که تعیین می‌کنند چه اقداماتی برای سئو سایت صورت بگیرد. هرچه ارزش مورد انتظار شما در سطح بالاتری باشد، تعرفه سئو وب سایت نیز افزایش پیدا می‌کند.
تجربه و تخصص: سطح تخصص و تجربه یک تحلیلگر سئو، با هزینه‌ای که برای خدماتش می‌پردازید رابطه مستقیمی دارد. در حوزه بازاریابی دیجیتال، تجربه بالا نشان‌دهنده تخصص است. افرادی که سال‌هاست در حوزه سئو سایت فعالیت دارند، هزینه بیشتری در ازای هر ساعت کاری خود دریافت می‌کنند.

هزینه بهینه سازی سایت در سایبری شو

تعداد صفحات سایت، رقابت موجود بر روی کلمات کلیدی موردنظر، وضعیت فعلی وب‌سایت، حوزه کاری و نتیجه مطلوب شما، همگی از عوامل تعیین‌کننده قیمت سئو در سایبری شو هستند. کارشناسان و متخصصان سئو در سایبری شو پس از بررسی دقیق وضعیت وب‌سایت شما، نقشه راه را برایتان ترسیم می‌کنند. تمام موارد موردنیاز برای سئو سایت و میزان هزینه‌ها در یک فایل پروپوزال برایتان آماده می‌شود. با توجه به هزینه کلی، می‌توانید مشخص کنید که بهینه سازی وب سایت شما در چه مدت انجام شود.

هزینه سئو وب سایت
اگر قصد دارید هرچه سریع‌تر به وضعیت سئو سایت خود رسیدگی کنید و از رقبا پیشی بگیرید، با کارشناسان ما در ارتباط باشید. سایبری شو در تمام روزهای هفته و به‌صورت شبانه‌روزی، آماده ارائه مشاوره تخصصی به شما کارآفرینان و صاحبان وب‌سایت‌ها است.

سوالات متداول

برای توسعه کار شما چه راهکاری داریم؟

تنظیم یک جلســـــه ملاقات حضـــــوری کاملاً رایگان، در محل‌کار شما یا در دفتر‌ما [ شما انتخاب می‌کنید ]
دفتر ما : تهران، بلوار نلسون ماندلا (جردن)، بن بست قبادیان شرقی
تلفن : 02188068221
ملاقات در دفتر ما

مقالات مرتبط

راهنمای جامع سئو خارجی
بیشتر کسب‌وکارها و بازاریابان اینترنتی می‌دانند که بهینه‌سازی سایت برای موتورهای جستجو از چند بخش تشکیل می‌شود. دراین‌بین، سئو خارجی (Off …
۱۴۰۲/۰۳/۱۳
302 مشاهده
آشنایی با الگوریتم های گوگل
به بیان ساده، الگوریتم های گوگل شامل یک سیستم پیچیده است که به گوگل اجازه می‌دهد صفحات مرتبط با یک جستجوی خاص را پیدا و رتبه‌بندی کند. به‌طو…
۱۴۰۲/۰۳/۱۰
311 مشاهده
راهنمای جامع الگوریتم پنگوئن گوگل
موتور جستجوی گوگل با هدف نمایش بهترین صفحات وب به کاربران، از الگوریتم‌های مختلفی استفاده می‌کند. الگوریتم پنگوئن (Penguin Algorithm) یکی از این مو…
۱۴۰۲/۰۳/۰۵
306 مشاهده
تفاوت دیجیتال مارکتینگ و سئو
بهینه‌سازی موتورهای جستجو (سئو) و بازاریابی دیجیتال دو مفهوم مجزا و درعین‌حال مرتبط هستند که توسط خیلی‌ها یکسان در نظر گرفته می‌شوند. پس ا…
۱۴۰۲/۰۳/۰۲
305 مشاهده
بررسی جامع سئو تکنیکال سایت
تسلط بر اصول اولیه سئو تنها آغاز راه بهینه‌سازی وب‌سایت برای موتورهای جستجو است. اگر واقعاً قصد دارید که از رقبای خود سبقت بگیرید، باید پای …
۱۴۰۲/۰۳/۰۱
332 مشاهده
الگوریتم مرغ مگس خوار چیست؟
گوگل در سپتامبر 2023 اعلام کرد که یک ماه قبل، آپدیتی کاملاً جدید با نام الگوریتم مرغ مگس خوار (Hummingbird Algorithm) را ارائه کرده است. نام این ا…
۱۴۰۲/۰۲/۲۷
354 مشاهده
سئو داخلی چیست؟
اگر وب‌سایتی برای کسب‌وکار اینترنتی خود دارید، احتمالاً بعضی از مفاهیم و اصول بهینه‌سازی برای موتورهای جستجو یا سئو را می‌…
۱۴۰۲/۰۲/۲۰
578 مشاهده
اهمیت سئو سایت
آیا از اهمیت سئو سایت در کسب و کار خود اطلاع دارید؟ خیلی از افراد فقط دلشان خوش است سایتی ساخته و خیال خودشان را راحت کرده‌اند؛…
۱۴۰۱/۱۰/۲۴
476 مشاهده
سئو چیست؟
سئو به اقدامات ای گفته میشود که در راستای بهینه سازی سایت برای موتور جستجو انجام میشود گفته میشود؛ به زبان ساده تر، SEO…
۱۴۰۱/۰۹/۲۲
737 مشاهده
مهمترین فاکتورهای سئو
شما تنها با رعایت فاکتورهای سئو توانایی جذب مخاطبان بسیار زیادی را در سراسر دنیا دارید. برای درک بهتر اهمیت عوامل تأث…
۱۴۰۱/۰۳/۲۷
537 مشاهده
مشاهده همه