لوگو رنگی سایبری شو

سلام

به سایبری شو خوش آمدید 🙂

طراحی سایت شرکتی چیست؟

فهرست مطالب

5 عامل اصلی تاثیرگذار روی قیمت طراحی سایت شرکتی

تمام صاحبان کسب‌وکارها امروزه به‌دنبال طراحی سایت شرکتی برای حضوری قدرتمند در فضای نامحدود اینترنت هستند. طبق آمارهای منتشر شده 75 درصد از کاربران براساس سایت یک شرکت در مورد اعتبار آن قضاوت می‌کنند!

با این آمار حتما متوجه اهمیت سایت برای شرکت‌ها و سازمان‌ها شده‌اید. یک سایت جذاب و کارآمد تمامی پیام‌های مهم را به‌خوبی به کاربران‌تان منتقل و به پیشبرد اهداف و ترغیب مخاطبان برای تعامل با شما کمک می‌کند.

خوشبختانه امروزه ساخت یک سایت شرکتی باکیفیت، آسان‌تر از همیشه است. برای داشتن یک حضور آنلاین که به سرعت بخشیدن رشد شما کمک می‌کند، نیازی به بانک زدن ندارید! قیمت طراحی سایت شرکتی به چند عامل مهم بستگی دارد. در ادامه با من باشید تا در ابتدا به تعریف سایت‌های شرکتی و مراحل ساخت آن و سپس به عوامل موثر روی قیمت ساخت سایت شرکتی بپردازیم!

هدف طراحی سایت شرکتی چیست؟

ساخت سایت شرکتی، فرایند طراحی و توسعه یک سایت تجاری است تا به‌عنوان یک ستون از حضور آنلاین شرکت شما عمل کند. نباید سایت‌های شرکتی را با یک سایت تبلیغاتی اشتباه بگیرید؛ به‌جای تمرکز روی تبلیغ یک محصول یا برند فرعی، هدف یک سایت شرکتی معرفی کل سازمان است.

درحالی‌که وب‌سایت‌های تبلیغاتی بر روی محصولات یا خدمات خاصی متمرکز هستند، سایت شرکتی محصولی را تبلیغ نمی‌کند، بلکه بر عملکرد تجاری، اخبار شرکت، کارکنان و مسئولیت اجتماعی تأکید دارد. هدف اصلی از ساخت سایت شرکتی انعکاس موفقیت، تقویت شهرت و ایجاد اعتماد است.

مراحل طراحی سایت شرکتی را می‌دانید؟!

اگر قصد ساخت یک سایت را برای بانک،   هتل، شرکت تولیدی و … داشته باشید، باید نکات زیر را قبل از شروع فرایند طراحی در نظر بگیرید:

1. تحقیق درباره مخاطبان هدف شرکت شما

اولین مرحله از فرایند ایجاد سایت، تعیین مخاطبان هدف شماست؛ باید بدانید سایت‌تان را برای چه کسانی راه‌اندازی می‌کنید. به مخاطبان هدف‌تان، به‌عنوان پایه سایت خود فکر و با انجام تحقیقات کامل درباره آن‌ها، حدس و گمان را از فرایند ساخت سایت خارج کنید. این کار به شما کمک می‌کند تعیین کنید:

2. اهمیت تحقیق درباره رقیبان شرکت‌تان

علاوه بر انعکاس موفقیت، تقویت شهرت و ایجاد اعتماد، سایت شرکتی شما باید کسب‌وکارتان را به‌عنوان یک برند متمایز نشان دهد. سایت‌های جذاب و کاربرپسند، آن شرکت را از رقبای خود متمایز می‌کنند.

برای دستیابی به این هدف،   تحقیق درباره رقیبان‌تان، کاری ضروری است. شما باید در طول این مرحله وب‌سایت‌های رقبای کلیدی خود را تجزیه‌وتحلیل کنید. به‌دنبال شناسایی بهترین شیوه‌ها و راه‌های پیشبرد تجربه کاربری برای ایجاد وب‌سایتی بگردید که شرکت شما را از آن‌ها متمایز کند.

3. تعیین هدف سایت شرکت شما مهم است

سومین مورد مهم قبل از شروع به ایجاد سایت، تعیین هدف اصلی آن است. باید قیف خرید سایت‌تان را کاملا مشخص کنید؛ یعنی چه؟! قیف خرید، سفری که بازدیدکنندگان سایت‌تان طی می‌کنند تا به جایی که شما می‌خواهید برسند، است. تعریف این موضوع بسته به کسب‌وکار و اهداف هر شرکت کمی تغییر می‌کند.

برای مثال اگر یک سایت فروشگاهی دارید، قیف خرید باید کاربر را از صفحه اصلی به صفحه محصول و در نهایت به صفحه پرداخت راهنمایی کند. اما اگر شما یک شرکت کارگزاری بیمه سلامت را اداره می‌کنید، هدف سایت‌تان باید ترغیب بازدیدکنندگان برای ثبت‌نام در یک طرح بیمه درمانی باشد.

به عبارت دیگر سایت شرکتی شما علاوه‌بر قرار دادن برندتان در معرض دید مخاطبان، باید در بهبود عملکرد و افزایش مشتریان شما نیز سهم داشته باشد. هنگام ساخت سایت شرکتی باید دقت کنید تمام صفحات آن براساس هدف‌تان ساخته شوند.

4. شروع فرایند طراحی سایت شرکتی

هنگامی که به این مرحله رسیدید می‌توانید با خیال راحت شروع به ایجاد سایت‌تان کنید. در اینجا دو راه پیش روی شماست: همکاری با یک آژانس طراحی سایت یا استفاده از پلتفرم‌های سایت ساز

اگر با یک آژانس همکاری کنید، آن‌ها کل فرایند طراحی را پوشش می‌دهند تا مطمئن شوید سایت‌تان کاملاً با مخاطبان هدف شما مرتبط و از رقبایتان متمایز است و هدف خاص خود را به انجام می‌دهد. از طرفی دیگر پلتفرم‌های سایت ساز به شما امکان ایجاد سایت‌تان بدون نیاز به هیچ دانش کدنویسی را می‌دهند. حتما این سوال برایتان پیش می‌آید که کدام یک از این دو روش برای ساخت سایت شرکتی مناسب‌تر است؟!

برای طراحی سایت شرکتی: آژانس‌ها یا پلتفرم‌های سایت ساز؟!

پلتفرم‌های سازنده سایت به شما امکان راه‌اندازی سایت‌تان را با استفاده از قالب‌های آماده در عرض چند ساعت می‌دهند. از معروف‌ترین این سایت‌های می‌توانیم به ویکس (Wix)، وردپرس، وبلی (Weebly) و شاپی‌فای (Shopify) اشاره کنیم.

بزرگ‌ترین مزیت این پلتفرم‌ها مقرون‌به‌صرفه بودن آن‌هاست. آن‌ها به شما امکان ساخت سایت بدون هیچ مهارت طراحی وب یا کدنویسی را می‌دهد اما این موضوع بزرگ‌ترین نقطه‌ضعف این پلتفرم‌ها نیز هست!!! ساخت سایت بدون کدنویسی باعث عملکرد محدود آن نسبت به سایر سایت‌های کدنویسی شده می‌شود.

قالب‌های موجود در این سایت‌ها از پیش طراحی شده‌اند، با این‌که می‌توان تعدادی تغییرات جزئی در آن به وجود آورد اما باز هم کاملا منحصربه‌فرد شما نیست. اگر می‌خواهید سایتی کاملا خاص شرکت‌تان بسازید پیشنهاد ما همکاری با یک آژانس حرفه‌ای است. کارشناسان طراحی وب می‌توانند به شما در ساخت سایتی متناسب با نیازهای شرکت و مخاطبان هدف‌تان و درنتیجه در رشد آنلاین برندتان کمک کنند.

اگرچه قیمت طراحی سایت شرکتی با آژانس‌ها بیشتر از پلتفرم‌های سایت ساز است اما با گذر زمان متوجه ارزش هزینه این کار خواهید شد. یک سایت سفارشی منحصربه‌فرد و جذاب، نه‌تنها از نظر عملکرد موفق‌تر است، بلکه به ارزش‌های شرکت شما روح می‌بخشد؛ چیزی که نمی‌توانید با قالب‌های آماده سایت سازها به دست آورید!

وب‌سایت‌های شرکتی فقط برای مشتریان و مصرف‌کنندگان در نظر گرفته نشده‌اند. آن‌ها ابزاری برای انتقال ارزش و دستاوردهای شرکت شما به سهام‌داران، سرمایه‌گذاران و شرکای شما هستند. حالا که متوجه تفاوت این دو روش شدید به‌سراغ ادامه فرایند ساخت سایت شرکتی می‌رویم:

طراحی وایرفریم اولیه سایت شرکتی شما:

طراحان وب در طول مرحله طراحی وایرفریم، نقشه ابتدایی سایت شرکتی شما را تهیه می‌کنند. در این قسمت شما متوجه جای دقیق هر المان و عنصر مهم در سایت‌تان می‌شوید. در پایان این مرحله شما یک ماکت کامل از ظاهر سایت‌تان به دست می‌آورید!

ساخت سایت شرکتی در فضای اینترنت:

طراحان پس از آماده‌شدن وایرفریم سایت، آن را به تیم ساخت وب تحویل می‌دهند تا یک سایت کاملاً کاربردی براساس آن برای شما بسازند. سایت شما در این مرحله پس از طراحی، چندین بار بررسی می‌شود تا توسعه‌دهندگان تمام مشکلات و باگ‌های احتمالی عملکردی آن را برطرف کنند.

بهینه‌سازی سئو سایت شرکتی برای جذب کاربر:

هنگامی که سایت شما در مراحل پایانی است، کارشناسان سئو وارد عمل می‌شوند تا برای رتبه‌بندی بالا در موتورهای جستجو و جذب ترافیک ارگانیک بهینه‌شده به سایت‌تان کمک کنند.

راه‌اندازی نهایی سایت شرکتی:

تبریک می‌گوییم، سایت شما اکنون آماده راه‌اندازی است! توجه کنید برای جذب مشتریان جدید و به حداکثر رساندن نرخ تبدیل باید سایت‌تان را به‌طور منظم نظارت و بهینه‌سازی کنید. حتما از خودتان می‌پرسید: «خب این روند چقدر هزینه دارد؟!» با من به قسمت بعد بیایید تا هزینه ساخت سایت شرکتی را باهم بررسی کنیم!

قیمت طراحی سایت شرکتی چقدر است؟!

خب ما اینجا آستین بالا زدیم و درباره هزینه ساخت سایت شرکتی برایتان تحقیق کرده‌ایم! متوجه شدیم این قیمت به عوامل مختلفی بستگی دارد:

تاثیر تعداد صفحات روی قیمت طراحی سایت شرکتی شما!

هرچه تعداد صفحات بیشتری برای سایت شرکت‌تان در نظر بگیرید هزینه شما بیشتر خواهد شد. فرض کنید یک شرکت توسعه سایت، یک بسته سایت 10 صفحه‌ای را به قیمت 1000 دلار ارائه می‌دهد، اما سایت شما به 25 صفحه نیاز دارد!

هزینه اضافی چقدر می‌شود؟! یک حساب سرانگشتی متوجه می‌شوید هزینه هر صفحه 100 دلار است. پس افزودن 15 صفحه (به 10 صفحه موجود در بسته استاندارد سایت) 1500 دلار اضافی هزینه دارد.

چیدمان سفارشی دلیل افزایش قیمت طراحی سایت شرکتی!

چیدمان سفارشی هر سایتی با یک قالب خاص شروع می‌شود. دیگر هیچ‌کس یک سایت را کاملاً از ابتدا کدنویسی نمی‌کند! این کار خیلی وقت‌گیر و گران است. با یک قالب خوب شما 50 تا 60 درصد از راه را تمام کرده‌اید. طراحان سایت برای سفارشی‌سازی قالب سایت شما تعداد زیادی کدنویسی انجام می‌دهند.

جلوه‌های بصری پیچیده اغلب به نرم‌افزارهای ویرایش ویژه‌ای نیاز دارند. تصاویر و گرافیک‌های سفارشی فانتزی می‌توانند ظاهری منحصر‌به‌فرد به سایت شما ببخشند. هرچه سفارشی‌سازی و کدنویسی بیشتری برای قالب‌تان مورد نیاز باشد، هزینه آن نیز افزایش می‌یابد.

تولید محتوای منحصربه‌فرد دلیل افزایش قیمت طراحی سایت شرکتی!

محتوایی متفکرانه و متقاعدکننده اساس هر سایت موفقی است. اگر در حال راه‌اندازی یک سایت جدید هستید اما هنوز محتوایی ندارید، در تولید آن زمان و انرژی زیادی بگذرید! در طول سال‌ها متوجه شده‌ام که اولین مانع پیشرفت یک سایت، محتوای ضعیف و قدیمی است. استخدام یک تیم تولید محتوای قوی و حرفه‌ای کمی هزینه شما را افزایش می‌دهد ولی باعث پیشرفت سایت و بهبود رتبه آن در گوگل نیز می‌شود.

برنامه‌نویسی سفارشی برای عملکردهای خاص سایت شرکتی!

گاهی اوقات می‌توانید یک افزونه وردپرس دقیقا مطابق عملکرد مدنظرتان بیابید. (به‌عنوان مثال پورتال عضویت، ماشین حساب برای قسمت پرداخت و …) در یک موقعیت رویایی همه چیز با افزودن یک پلاگین، عالی و بی‌نقص اجرا می‌شود اما در واقع این‌طور نیست!

افزودن یک عملکرد خاص به سایت، نیازمند آزمون و خطاست. هرچه این عملکرد خاص کدنویسی و آزمون و خطای بیشتری نیاز داشته باشد، هزینه ساخت سایت شرکتی شما افزایش می‌یابد.

تاثیر تکرار دفعات بازبینی طرح اولیه در قیمت طراحی سایت شرکتی!

 اکثر پروژه‌های ساخت سایت شرکتی با یک طرح مفهومی اولیه (وایرفریم) شروع می‌شوند. سپس ۱ یا ۲ دور آن را برای رفع اشکال بازبینی می‌کنند تا از درستی همه چیز مطمئن شوند. برخی از طراحان سایت 3 تا 5 دور در طرح اولیه تجدید نظر می‌کنند. به‌خاطر داشته باشید که هر بازبینی به هزینه کلی پروژه می‌افزاید. به‌نظر ما 2 دور تجدید نظر در طراحی در بیش از 99٪ موارد کافی است.

3 توصیه مهم برای طراحی سایت شرکتی

حالا که متوجه عوامل موثر روی تعیین هزینه ساخت سایت شرکتی شدید، باید نکات زیر را هنگام ساخت سایت‌تان در نظر بگیرید:

ظاهر مرتب و طرح‌بندی منظم در سایت شرکتی مهم است

سایتی با طرح‌بندی منظم، مسیری روشن برای رسیدن به مهم‌ترین قسمت‌های سایت به کاربران نشان می‌دهد. بارگذاری صفحات مرتب، سریع‌تر است و همچنین قدرت آن‌ها در جذب مخاطب نیز بیشتر است؛ در‌نتیجه تعامل بیشتری در سایت شما صورت می‌گیرد.

حذف عناصر غیرضروری به شما در جلب توجه خوانندگان به نکات مهم سایت کمک می‌کند. طراحی منظم روی پیامی که برای مشتریان خود دارید تمرکز و آن را واضح‌تر منتقل می‌کند.

اهمیت ایجاد تجربه کاربری عالی در ساخت سایت شرکتی

برداشت‌ها و نظرات اولیه کاربران هنگام ورود به سایت شرکتی شما مهم است. اگر سایت شما کند یا رابط کاربری ضعیفی داشته باشد، داشتن محصولات یا خدمات عالی معنی چندانی ندارد!

طراحی کاربر محور، نیازها و اهداف مخاطب را در اولویت قرار می‌دهد. اگر به بهبود تجربه کاربری توجه نکنید، اعتبار شرکت شما از بین می‌رود. هرچه بیشتر در مورد مخاطبان خود بدانید، در ساخت سایت شرکتی و بهبود تجربه کاربری بهتر عمل می‌کنید. برخی از عناصر کلیدی تجربه کاربری عالی عبارت‌اند از:

قابلیت پیمایش آسان در سایت‌های شرکتی

امکان پیمایش آسان، یک عنصر حیاتی در سایت است. یک سیستم پیمایش با طراحی خوب، به بازدیدکنندگان در حرکت راحت در سراسر سایت شما و یافتن سریع اطلاعات موردنیازشان کمک می‌کند. پیمایش آسان بر رتبه‌بندی، افزایش ترافیک سایت شرکتی و همچنین نرخ تبدیل شما تأثیر می‌گذارد؛ بنابراین توجه کنید:

سخن نهایی درباره قیمت طراحی سایت شرکتی

سایت شرکت‌تان، نماینده شما در فضای مجازی است. برای هر شرکتی (بدون در نظر گرفتن قدمت آن‌ها!) ساخت یک سایت خوب و کاربرپسند سکوی پرتاب آن‌ها به‌سوی موفقیت است. همان‌طور که گفتیم عوامل زیادی روی قیمت طراحی سایت شرکتی موثر هستند اما به این هزینه‌ها به چشم یک سرمایه‌گذاری بلندمدت نگاه کنید!

دوست دارید یک سایت برای شرکت‌تان بسازید اما نمی‌دانید از کجا شروع کنید؟! شرکت سایبری شو با قیمتی مناسب و مقرون‌به‌صرفه سایتی جذاب با آخرین ویژگی‌های روز برایتان طراحی می‌کند. سایبری شو در تمام مراحل ساخت تا پشتیبانی سایت همراه شماست!

به‌نظر شما مهم‌ترین عامل جذب مخاطب در سایت‌های شرکتی چیست؟! مشتاقانه منتظر شنیدن نظرات شما هستیم. فراموش نکنید این مقاله مفید و خواندنی را با تمام دوستان‌تان به اشتراک بگذارید.

برای مشاوره رایگان فرم زیر را پر کنید

نظرات کاربران

senior man white sweater eyeglasses scaled

علیرضا خلیل پور

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.

senior man white sweater eyeglasses scaled

علیرضا خلیل پور

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.

senior man white sweater eyeglasses scaled

علیرضا خلیل پور

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.

senior man white sweater eyeglasses scaled

علیرضا خلیل پور

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.

نمونه کار های سایبری شو

نوع پروژه: فروشگاهی

مدت زمان اجرایی: 14 روز کاری

 مجری:تیم طراحی سایبری شو

نوع پروژه: فروشگاهی

مدت زمان اجرایی: 14 روز کاری

 مجری:تیم طراحی سایبری شو

نوع پروژه: فروشگاهی

مدت زمان اجرایی: 14 روز کاری

 مجری:تیم طراحی سایبری شو

اعضای تیم سایبری شو

Headshot of confident mature European male pensioner keeps arms folded, wears optical glasses and white sweater, being sure in something, isolated over purple background. People and aging concept
5/5
علیرضا خلیل پور اصل

طراح سایت و رابط کاربری در مجموعه سایبری شو

wordpress 72%
css 56%
html 62%
php 27%
ui-ux 86%
Headshot of confident mature European male pensioner keeps arms folded, wears optical glasses and white sweater, being sure in something, isolated over purple background. People and aging concept
5/5
علیرضا خلیل پور اصل

طراح سایت و رابط کاربری در مجموعه سایبری شو

wordpress 62%
css 50%
html 77%
php 79%
ui-ux 27%
Headshot of confident mature European male pensioner keeps arms folded, wears optical glasses and white sweater, being sure in something, isolated over purple background. People and aging concept
5/5
علیرضا خلیل پور اصل

طراح سایت و رابط کاربری در مجموعه سایبری شو

wordpress 52%
css 80%
html 52%
php 57%
ui-ux 67%

مجموعه سایبری شو از ۱۳۷۹ تا کنون در خدمت مخاطبان خود بوده است. ابتدای فعالیت مجموعه به تولید لوح های فشرده در زمینه های نرم افزار، آموزش و بازی اختصاص داشت. در ادامه که موضوع اینترنت به شکل عمومی تری در جامعه فراگیر شدف ما نیز فعالیت خود را به سمت این فضا هدایت کردیم. بیشتر بدانید …

قوانین و مقررات | سایبری شو © ۱۴۰۱ | حریم خصوصی