بررسی 14 مورد از مزایای استفاده از وب سایت، چرا به سایت نیاز داریم؟
  • 7دقیقه
  • 415
بررسی 14 مورد از مزایای استفاده از وب سایت، چرا به سایت نیاز داریم؟

 درمورد مزایای استفاده از وب سایت میتوان اینطور گفت که، شما با داشتن یک وب سایت در فضای اینترنت می‌توانید خدمات خود را ۲۴ ساعته و به صورت نامحدود در دسترس عموم قرار دهید و این کار بستری امنی را برای شما مهیا می‌سازد تا با خیالی آسوده به کسب و کار و ارائه خدمات خود بپردازید.

به دلیل این که اکثر مردم جهان برای یافتن محتوای مورد نظرشان از موتورهای جستجوگر استفاده می‌کنند، راه اندازی یک وب سایت نشان دهنده‌ی حرفه‌ای بودن شما در فضای کاری خودتان است. طبق آمار گرفته شده ۹ نفر از هر ۱۰ نفر برای پیدا کردن کسب و کار مورد نظر خود، جستجوی محصولات و انجام خدمات خود از اینترنت استفاده می‌کنند که این نشان دهنده ضرورت استفاده از یک وب سایت برای ارائه بهتر خدمات می‌باشد، در ادامه این مقاله به 14 مورد از مهمترین مزایای استفاده از وب سایت اشاره خواهیم کرد.

مزایای استفاده از وب سایت

1- رئیس خودتان باشید

 شما وقتی که برای کسب و کارتان یک وب سایت راه اندازی می کنید دیگر نیازی ندارید که برای کسی کار کنید و یا اینکه زیر مجموعه شرکتی و یا نهادی باشید، زیرا با داشتن یک وب سایت شخصی در حقیقت خودتان رئیس خودتان هستید و می توانید با برنامه ریزی و هدف گذاری مشخصی که در جهت توسعه و بهره‌ وری از سایت تان انجام می دهید و سایت شما روز به روز در موتور جستجوگر گوگل در فهرست نتایج بهتر و بالاتری نمایش داده میشوید که این کار مساوی است با درآمد بیشتر.

2- 24 ساعت در دسترس باشید

 وقتی که نیاز دارید بیشتر بفروشید و خدمات بیشتری را به مشتریان ارائه دهید نیاز به زمان و وقت بیشتری برای ارائه خدمات خود خواهید داشت. با راه اندازی یک وب سایت برای کسب و کارتان این امکان برای شما به وجود خواهد آمد که به صورت تمام وقت و شبانه روزی بتوانید محصولات خود را به مشتریان ارائه دهید و با جلب رضایت از آنها درآمد خود را روز به روز زیاد کنید.

3- ایجاد ایمیل شخصی در سایت

زمانی که شما یک سایت برای خدمات و ارائه کالا دارید می توانید در آن از ایمیل شخصی خودتان نیز استفاده کنید تا کاربرانتان آن را به یاد داشته باشند. این کار باعث می‌شود که این ایمیل در خاطر کاربران بماند و این فضا را برای شما ایجاد کند تا آنها بیشتر به سایت شما سر بزنند.

4- تعامل و ارتباط با مشتریان

وب سایت به شما این امکان را می‌دهد که تمام مشتریان خود را از سرویس‌ها، محصولات، تخفیف ها، وقایع با خبر کنید و این خدمات را در سریع‌ترین زمان ممکن به آنها مخابره کنید. با ایجاد یک وبلاگ و یا خبر در سایت خود می توانید این امکانات را مهیا سازید. همچنین اظهار نظر در محیط شبکه اینترنت برای همه آسان تر از گفتگوی تلفنی یا نوشتن نامه میباشد و بنابراین خیلی بیشتر با مشتریان خود در تماس خواهید بود.

5- برقراری رابطه با هم صنف ها و همکاران

هنگامی که شما صاحب یک وب سایت هستید در واقع یک کسب و کار دارید و می توانید با تمام کسانی که در ارتباط با شغل شما و یا خدمات شما فعالیت دارند در تعامل باشید که این امر می‌تواند به درآمدزایی بیشتر برای تجارت و کسب و کار شما ختم شود.

6- داشتن رسانه مخصوص تجارت خودتان

 شما برای اطلاع رسانی درباره کسب و کار و تجارت خود میتوانید یک رسانه اختصاصی در این مورد داشته باشید. رسانه ای که مخصوص کار شما باشد به شما این امکان را می دهد تا خبرهایی که در مورد کسب و کار و خدمات تان دارید نیز توسط دیگران دیده شود و بتوانند راجع به آن نظر بدهند. برای انجام این کار باید یک وب سایت برای خودتان طراحی و راه اندازی کنید تا بستر مناسبی برای یک رسانه اختصاصی داشته باشید. امروزه بسیاری از افراد و شرکت ها هستند که از طریق وب سایت فعالیت می کنند و عمده ترین درآمد آنها از طریق وب سایت و ارتباط با مشتریان آنلاین است.

7- بازاریابی و بیزینس

با توجه به پیشرفت علم و افق جدیدی که اینترنت برای عموم مردم گشوده است می‌توانید با تبلیغات تجاری و تکنیک های بازاریابی و فروش که در وبسایت شخصی خودتان انجام می‌دهید بازارهای جدیدی را جذب کنید.

8- از علایق و سرگرمی های خود به دیگران بگویید

هر انسانی با توجه به شخصیتی که دارد علایق و خصوصیاتی را متناسب با شخصیت خود خواهد داشت. عده‌ای به ورزش علاقه دارند؛ گروهی به عکاسی، گروهی دیگر به سینما و یا انواع هنرهای گوناگونی که هر کدام مخاطبان خاص خود را دارند.

زمانی که شما اقدام به طراحی سایت کنید می توانید درون سایت تان نیز از این علایق حرف بزنید زیرا اینترنت یک فضای گسترده‌ و پهنای عظیمی است و این فرصت را فراهم می کند تا شما بتوانید حتی با بیان علایق و سرگرمی های خودتان مخاطب بیشتر که همان سرمایه اصلی است را به راحتی جذب نمائید.

9- استفاده از بروشورهای آنلاین

شرکت‌ها هزینه‌های زیادی را برای تولید بروشورها و پخش آنها بین مشتریان متحمل می شوند که به جای آن می توانند این هزینه‌ها را ذخیره کرده و بروشور های آنلاینی را درون سایتشان قرار دهند تا مشتریان نیز به صورت ۲۴ ساعته بتوانند هر زمان که بخواهند به آنها دسترسی داشته باشند و آن را مطالعه نمایند. در واقع اینطور میتوان گفت که نمایشگاه بین المللی محصولات و خدمات شما بدون اینکه هیچ گونه قبض آب، برق، گاز و مالیات داشته باشید همیشه پابرجاست.

10- ایجاد حوزه جدید برای فضای کاری

بسیاری از ما در روز زمان زیادی را بیهوده از دست می‌دهیم و در واقع زمانمان را تلف می کنیم، درصورتی که دوست داریم در این زمان اضافی کار دومی نیز انجام دهیم، به عنوان مثال وقتی که ساعت دو یا چهار از اداره یا محل کارمان مرخص میشویم در واقع نیمی از زمان روز را از دست داده و نیمی دیگر را در پیش رو داریم و در این زمان میتوانیم کارهای زیادی را انجام دهیم.

با راه اندازی یک وب سایت می توانید از این زمان به بهترین شکل ممکن استفاده کنید و با برنامه ریزی هدفمند در حوزه کاری مختص به خودتان می توانید درون سایت به فعالیت‌های اقتصادی خویش بپردازید. شایان ذکر است می توانید به سوالات مشتریان پاسخ دهید و در اتلاف زمانی که صرف پاسخ گویی به مشتریان میکنید جلوگیری شود.

11- فروش بیشتر

به صورت میانگین تعداد زیادی از افراد برای خرید و خدمات به اینترنت رجوع می‌کنند که این عامل باعث می شود میانگین فروش و تجارت در اینترنت بالا باشد. با ارائه و قرار دادن محصولات در وب سایت در واقع فروش خود را چند برابر کرده اید.

12- قرار دادن رزومه شخصی و اطلاعات پروفایل

 با راه اندازی یک وب سایت شخصی می توانید فهرستی از خدمات و کارهایی را که توان انجام دادنشان را دارید در سایت خودتان قرار داده و با به اشتراک گذاشتن آنها مخاطبان بیشتری را به سمت خودتان سوق دهید. اگر قواعد لازم و اصولی را در این مهم اجرا کنید این کار عملاً برای شما می تواند موفقیت آمیز باشد. باید سعی شود که اطلاعات رزومه و پروفایل که در سایت قرار داده می شود صادقانه و حقیقی باشد تا کاربران شناخت و درک بهتری را از خدمات و فعالیت های شما کسب کنند.

13- ارتباط نامحدود با مردم خارج از مرزهای جغرافیای

امروزه یکی از راه های فعالیت در خارج از مرزهای کشور داشتن یک سایت چند زبانه است که میتوان به راحتی تجارت خود را گسترش داد و به بیرون از مرزها برد و تقریبا هیچکس نمی تواند مدعی فعالیت خارج از مرزهای جغرافیایی شود در حالی که وب سایتی نداشته باشد.

14- به آسانی همه چیز را بروز رسانی کنید

به روز رسانی یا تغییر در زمینه کسب و کار خارج از فضای وب سایت هم هزینه بر است و هم زمان زیادی را از شما خواهد گرفت. اما با داشتن وب سایت و ایجاد هر گونه تغییر در کار خود با کمترین هزینه و اتلاف زمان روبرو می شوید. تغییر ویترین یک مغازه بسیار هزینه بر است در صورتی که با تغییر ظاهر وب سایت که همان قالب وب سایت است هیچ هزینه ای پرداخت نمی کنید.

 نکته پایانی

در دنیای امروزی داشتن یک وب سایت دارای اهمیت بالایی است و در این مطلب برای شما به وضوح توضیح داده شد که اگر کسب و کاری دارید قطعا داشتن یک وبسایت خوب و حرفه ای می تواند بازده کار شما را تا چندین برابر افزایش دهد و مشتریان شما را چندین برابر کند که می تواند به رشد سریع در خدمات و کسب و کارهای شما بیانجامد.

ما در این مقاله قصد داشتیم که شما را با اهمیت بالای وب‌سایت آشنا کنیم و همچنین سعی کردیم با عناوین مهمی که در این مقاله مطرح کردیم شما را به شناخت مطلوبی از این موضوع برسانیم که چرا و چه اهمیتی دارد که برای تجارت خودمان یک وبسایت داشته باشیم.

تیم تحریریه سایبریشو
نظرات کاربران
حمیدرضا علی بخشی ارسال در تاریخ شهریور 1400

سلام
خوب نبود

نظر خود را ارسال کنید:
thumbnail مقالات هاست
25 آذر لوکال هاست چیست؟ در این مقاله قصد داریم تا شما را با لوکال هاست آشنا کنیم ولی درابتدا بهتر است با این تعریف شروع کنیم که هاست چیست و چه کاربردی دارد؟ زمانی که یک وب سایت نیاز دارید و دوست دارید سایت مورد نظرتان را راه ‌اندازی کنید، به یک فضا که […]
thumbnail مقالات عمومی
06 آبان اینترنت چیست؟ اینترنت برای تسریع در فعالیتهای روزمره ما بنا نهاده شده و استفاده از آن هم اکنون حدود 4 میلیارد نفر از جمعیت جهان را به خود اختصاص داده است!
thumbnail اتاق خبر
30 مرداد اینماد چیست، همه چیز درمورد نماد اعتماد الکترونیکی برای درک بهتر جمله ی اینماد چیست به مثال که در ادامه میزنیم توجه کنید تعداد فروشگاه های متعددی که هر کدام یک سری از خدمات را به مشتریان ارائه میدهند در فضای اینترنت آنقدر زیاد شده که حتما همه ی ما برای خرید کردن از آنها در بعضی از […]
thumbnail مقالات شبکه
14 مرداد شبکه و انواع و اشکال متفاوت آن را بشناسیم شبکه های کامپیوتری از حالات و چینش های متفاوتی برخوردار هستند. اما به طور کلی با اتصال چند کامپیوتر به یکدیگر، شبکه ایجاد می شود.
thumbnail مقالات دامنه
14 مرداد دامنه یا دامین چیست؟ دامنه همانند آدرس محل کار شماست. اگر آدرس شما به گونه ای باشد که به راحتی در ذهن ماندگار شود، بی تردید مشتریان شما نیز افزایش خواهند یافت.
thumbnail اتاق خبر
04 اردیبهشت مزایای طراحی سایت چیست و چرا باید یک وب سایت داشته باشیم؟ این روزها از زبان بسیاری از افراد می شنویم که باید کسب وکارهای سنتی تغییر مسیر بدهند و بروند در فضای اینترنت جا بگیرند. شاید برای شما هم این سوال ایجاد شده باشد که چرا کسب و کار اینترنتی این همه اهمیت دارد؟در این مقاله قصد داریم پاسخ به پرسش مزایای طراحی […]
تاریک / روشن
گزارش خطا